Mimořádné koncerty Komorní filharmonie Pardubice…

Pardubice – Komorní filharmonie Pardubice zahajuje předprodej mimořádných koncertů z cyklu „Máme hosty“ 51. sezony. Pořady této koncertní řady přivádějí do Pardubic výjimečné osobnosti a soubory české i zahraniční hudební scény a bývají příjemným hudebním zážitkem a výletem mimo klasický repertoár, který jinak tvoří jádro činnosti orchestru. V nové sezoně se spolu s filharmonií představí světové revivaly skupin ABBA a The Beatles, vynikající Escualo Quintet a Jiří Ševčík a PIRATE SWING Band. Vstupenky jsou v prodeji od 3. května a platí pro ně prodej v časových vlnách, tzn. včasný nákup = výhodnější cena. 

Cyklus Máme hosty nadcházející sezony odstartuje v říjnu, kdy Komorní filharmonie přivítá v pardubickém Ideonu kapelu HAPPY BAND ORCHESTRA s jedinečnou ABBA SHOW. Za doprovodu filharmoniků zazní nejslavnější hity švédské hudební legendy ABBA. Koncert ABBA Symphonic se uskuteční 23. října. 20. listopadu se orchestr přesune do univerzitní auly. Uskupení pěti vynikajících instrumentalistů – Escualo Quintet – sem přiveze temperamentní argentinské tango. Pardubický Ideon se stane dějištěm i třetího koncertu v pořadí – 5. února 2020 The Beatles Philharmonic – několikanásobný vítěz Světového Beatlefestu The Backwards se představí ve speciálních aranžích přímo pro Komorní filharmonii Pardubice. V závěrečném koncertu cyklu se filharmonie vrátí domů, tedy do Sukovy síně Domu hudby, kde 15. dubna 2020 vystoupí v pořadu S Piráty na jedné lodi spolu s Jiřím Ševčíkem a PIRATE SWING Bandem. Ti se představí tak, jak je neznáte, aneb od Cole Portera k Mercurymu a zpět. 

Vstupenky na koncerty lze koupit od 3. května buď online na www.kfpar.cz nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky. Komorní filharmonie Pardubice zavádí tzv. chytrý nákup vstupenek neboli prodej ve třech časových vlnách – čím dříve si zájemce vstupenku koupí, tím ji bude mít levnější. 

Koncerty cyklu Máme hosty Komorní filharmonie Pardubice chronologicky a v bodech: 

ABBA Symphonic – 23. 10. 2019 v 19.00 hod., IDEON Pardubice 
nejlepší revival HAPPY BAND ORCHESTRA ve spolupráci s KFP a nejslavnější hity skupiny ABBA 

Vášeň s tangem – 20. 11. 2019 v 19.00 hod., Aula Arnošta z Pardubic, Univerzita Pardubice 
ESCUALO QUINTET – tango v mnoha podobách

The Beatles Philharmonic – 5. 2. 2020 v 19.00 hod., IDEON Pardubice 
THE BACKWARDS ve speciálních aranžích přímo pro KFP 

S Piráty na jedné lodi – 15. 4. 2020 v 19.00 hod., Sukova síň Domu hudby v Pardubicích 
Jiří Ševčík a PIRATE SWING Band jak je neznáte aneb od Cole Portera k Mercurymu a zpět 

Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice

  •  
  •