Mimjové jdou do boje se zlem ve VČD

Pardubice – Počátky souboru lze vystopovat již na prvním ročníku soutěže Česko Slovensko má talent. Psal se rok 2010, byli  tenkrát dva, oba aktivní sportovci – gymnasté, říkali si duo DaeMen, a podařilo se jim zvítězit. Od té doby  vystupovali při nejrůznějších příležitostech a postupně rozšiřovali svoji uměleckou činnost. Začali  vystupovat s dalšími akrobaty a tanečníky a vznikla inscenace The Loser(s) a soubor Losers Cirque Company.

V průběhu téměř deseti let vznikla řada představení, z nichž některá mohli shlédnout i návštěvníci v pardubickém divadle. Ať již šlo o zmíněné Loser(s) se skvělým beatboxerem a mistrem světa v loopingu En.dru v roli letušky, dechberoucí Konkurz s aktivním zapojením diváků včetně oblíbené herečky Východočeského divadla Petry Janečkové či excelentní pozemní akrobacii v představení Kolaps.

Pro některé projekty se Lůzři spojují se špičkovými umělci z odlišných oborů, společně s Jiřím Kornem nastudovali akrobatický muzikál Nebesa.

Do Pardubic přiváží soubor jejich první představení, které je určeno pro rodiny s dětmi. Tentokrát došlo ke spojení s předním představitelem české pantomimy, režisérem, pedagogem, držitelem Ceny Thálie a uměleckým šéfem Laterny magiky Radimem Vizvárym. V představení Mimjové dochází ke kombinaci pantomimy, nového cirkusu, prvků bojového umění a patřičné dávky humoru. Je celkem symbolické, že ženskou roli v tomto představení ztvárnily Anna Polívková, v alternaci s Vandou Hybnerovou, dcery jedněch z našich nejslavnějších mimů. Akrobati Jindřich Panský, Mates Petrák, Andrej Lyga a Matyáš Ramba již v několika předchozích představeních osvědčili své kvality. Pro posledně jmenovaného, ano, je to manžel Terezy, kdysi Voříškové, to bude jedno z posledních vystoupení coby akrobata.

Mimjové budou bojovat se zlem na prknech Východočeského divadla v Pardubicích  26. června od 19.00 hodin.

Autor: Vašek Mazal
Foto: František Ortman
/ Losers Cirque Company