Milan Klouček: Hostování v Motoru mi pomůže k dalšímu rozvoji…

Pardubice – S cílem pomoci Českým Budějovicím ke splnění snu vyhlíží své nové angažmá pardubický odchovanec Milan Klouček. Brankář Dynama prodloužil s vedením východočeského klubu smlouvu, v příští sezoně bude chytat za Motor.

„Byla to pro mě první kompletní seniorská sezona a byla opravdu těžká. Jsem rád, že nakonec dobře dopadla. Celá byla velkou zkušeností pro mě a věřím, že mi pomůže do budoucna," ohlédl se za minulou sezonou jedenadvacetiletý gólman.

„Byl jsem součástí týmu z baráže v roce 2017 v roli třetího brankáře, nyní to bylo intenzivnější a vše jsem pořádně prožíval. Jsem rád, že to dobře dopadlo, celý ročník je pro mě obrovskou zkušeností do budoucna," pokračoval rodák z Hradce Králové.

Jak vnímáte novou sezonu, kterou odchytáte za ČEZ Motor České Budějovice?

„Už po konci baráže se mi ozvaly České Budějovice s tím, že probíhají určitá jednání. Trenéři mi již před letní přípravou řekli, že se řeší tato varianta. Hovořil jsem s panem Sýkorou, Kverkou i Lubinou a přiblížili mi mou situaci. Já jsem to přivítal, myslím si, že tento krok vede pro můj rozvoj správným směrem. Nebudu mít v Motoru nic jistého, o svou pozici budu muset bojovat. Chci chytat co nejvíce!"

Co víte o svém novém působišti?

„České Budějovice jsou hokejovým městem, mají doma neustále plno. Hrál jsem proti nim i v baráži, vím, jak to tam vypadá a těším se na novou výzvu!"

Kdy se připojíte k novému týmu?

„Ještě úplně nevím, neboť kluci v Českých Budějovicích trénují individuálně, takže toto je složitější. V nejbližší době bych ale se měl hlásit na jihu Čech."

Budvar aréna je v Chance lize pravidelně plná…

„Z tohoto pohledu jsem rád za České Budějovice. Lidé chodí v hojném počtu, četl jsem, že fanoušci skupují permanentky a mají plno. Na toto se těším! Snad se mi bude dařit a Motoru pomohu."

Budete muset bojovat o post jedničky. Jste na to připraven?

„Pár týdnů na letní přípravě s Pardubicemi mi dalo opravdu hodně – byl to pořádný záhul, ač jsem chyběl na soustředění. Bylo to náročné a věřím, že mi to něco dalo. Uvidíme na ledě, jak se mi bude dařit. Byl bych rád, kdybych chytal co nejvíce zápasů a aby se Motoru dařilo. Pokud by se nám v Českých Budějovicích povedlo postoupit do extraligy, bylo by to super!"

Chci pomoci Motoru k návratu do extraligy

Zmínil jste, že jste v Krkonoších chyběl…

„Odletěl jsem na development kemp do Nashvillu, kde jsem byl týden, vrátil jsem se zpět v pondělí. Chtěl bych poděkovat vedení Dynama za možnost se jej zúčastnit a že mě uvolnilo. Získal jsem dobré zkušenosti a užil jsem si to tam."

Jak takový kemp probíhá?

„Absolvovali jsme několik tréninků na ledě, měli jsme na programu teambuildingové aktivity, prezentace a další mítinky. Nashvillu jde o to, abychom měli možnost poznat celou organizaci, vedli nás trenéři z NHL včetně hlavního kouče. Celkově to bylo super, navíc jsme pořádně potrénovali!"

Jaké poznatky jste v zámoří navnímal?

„NHL je nejlepší soutěž na světě a bylo to tam poznat na každém kroku. Starali se o nás kustodi prvního týmu, dostali jsme od bot vlastně úplně všechno, co jsme potřebovali. Vše jsme měli k dispozici. Tréninky byly na vysoké úrovni, bylo to parádní a pro mě prospěšné. Brankářů nás bylo šest, konkurence je veliká. Dva gólmani jsou podepsaní nahoře a dalších několik na farmách a k tomu my, co jsme byli draftováni. Člověk musí pořádně makat, aby se jim přiblížil."

Vraťme se zpět do České republiky. Jak se těšíte na novou sezonu?

„Bude to pro mě změna, kterou vítám a těším se na ni. Doufám, že Motoru pomohu co nejvíce. Člověk by si měl vždy dávat nejvyšší cíle a tím mým je pomoci Českým Budějovicím do extraligy. Bylo by to super a udělám pro to všechno. Snad se nám bude dařit a povede se to."

Víte o fanouškovské družbě mezi příznivci Dynama a Motoru?

„Už jsem to postřehl, psali mi to i fanoušci. Je super, že se oba tábory vzájemně podporují a navštěvují. Osobně si myslím, že České Budějovice do extraligy patří kvůli fanouškům, zázemí a všemu. Udělám vše pro to, aby se Motor vrátil do nejvyšší soutěže."

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s.