Michal Svojanovský podepsal nový kontrakt v Bekse…

Pardubice – Osmnáctiletý rozehrávač Michal Svojanovský podepsal nový, víceletý kontrakt s BK JIP Pardubice.

Talentovaný basketbalista, člen výběrové tréninkové skupiny Golden Talents, patřil do A-týmu Beksy již v uplynulé sezoně. Svoji premiéru v Kooperativa NBL si odbyl v říjnu 2019, kdy zároveň zapsal své první body v elitní mužské soutěži: celkem jich v předčasné ukončeném ročníku  2019/2020 nastřádal 16 a přidal i 10 asistencí (v sedmi zápasech). V 1. lize mužů odehrál 12 utkání s průměry 8,3 bodu + 6,2 doskoku + 3,4 asistence (koeficient užitečnosti 13,5), v juniorské extralize průměrně zapisoval 9,2 bodu + 7,5 doskoku + 3,9 asistence (koeficient užitečnosti 15).

Komentář generálního manažera Martina Marka:

"S odchodem Viktora Půlpána jsme se rozhodli začít nový cyklus na této pozici a do role druhého rozehrávače budeme postupně posouvat Michala Svojanovského, jenž je odchovancem mládeže a projektu Golden Talents. Michal je hráč, v němž vidíme naši basketbalovou budoucnost, a proto jsme měli velký zájem dohodnout se s ním na prodloužení smlouvy. To se podařilo a vše ostatní již nyní bude na Michalovi. Pevně věříme, že se této příležitosti chopí co nejlépe a přejeme mu hodně úspěšných zápasů v dresu Beksy."

Komentář trenéra Kena Scalabroniho:

"Jsem velice rád, že Michal podepsal nový kontrakt s pardubickým klubem a bude pokračovat ve svém basketbalovém rozvoji právě tady. Je to stále mladý, talentovaný hráč, který může hrát na pozici 1 i 2. Jsem si jistý, že tvrdou prací si bude dál upevňovat svoji pozici v našem týmu a bude nejlepším hráčem, jakým může být. Znovu opakuji, že jsem velmi, velmi rád, že Svojda s námi bude pokračovat i v dalších sezonách."

Komentář hráče Michala Svojanovského: "V první řadě si velice vážím nové nabídky k další spolupráci a děkuji klubu za důvěru, které se mi nyní dostává. Šanci dále se posouvat v mém basketbalovém rozvoji vidím právě teď tady v Pardubicích. Jsem v klubu odmala a až doteď jsou všichni vůči mně vstřícní a ochotní, i proto jsem se rozhodl pokračovat dál právě zde. Už se nemohu dočkat, až opět budeme bojovat o co nejlepší výsledky a umístění v nadcházejících sezonách, i za podpory našich výborných fanoušků!"

Zdroj a foto: BK JIP PARDUBICE