Mezinárodní výstava Koně v akci přivítá své návštěvníky už za měsíc!

Největší setkání koní a lidí v domově slavné Velké pardubické. To je mezinárodní výstava KONĚ V AKCI. Na dva dny a pouze jednou v roce vždy o prvním zářijovém víkendu se pardubické závodiště stává světem koní a lidí. Setkání koní a lidí v takové míře a rozsahu, jaké nabízí výstava Koně v akci na závodišti v Pardubicích, je v České republice ojedinělé a rekordní.

Letošním tématem v pořadí už 19. ročníku výstavy je KŮŇ A SVATEBNÍ VESELÍ. Téma svatby bude hlavním bodem především nedělní slavnostní přehlídky, představí se „krojovaní“ chladnokrevníci a chovatelé shetlandských pony dokonce připraví ukázku skotské svatby. Vrcholem bude skutečná svatba u Taxisova příkopu.

Rozhodně ale nebude chybět tradiční a oblíbený program. „Návštěvníci výstavy, kterých se v posledních letech schází několik tisíc, mají možnost poznat práci s koňmi v pravém slova smyslu. Ukázky si mohou prohlédnout na dostihové dráze, v paddocku, ve stájích, na sportovních kolbištích. Všude jsou koně všech možných plemen, kteří jsou představeni v chovatelských přehlídkách, při sportovních soutěžích nebo v různorodých ukázkách jezdeckého umění,“ říká produkční výstavy Kateřina Mandysová.

K vidění budou koně od těch nejmenších až po mohutné chladnokrevné koně, kteří opět budou soutěžit třeba v tahu, ovladatelnosti či v orbě. Nebude chybět ani parkur minikoní, westernové ježdění či dostih chladnokrevných koní. Svůj největší program – Rytířský turnaj předvede skupina Štvanci. Z Německa do Čech si znovu se svými koňmi ve volnosti odskočí „zaříkávač koní“ Miloslav Simandl, připraveny jsou ukázky barokního ježdění, dámy v sedle nebo sokolničení. Až z Maďarska dorazí čikoši se svojí Uherskou poštou.

Kromě toho výstava nabídne doprovodný program, třeba ochutnávky regionálních potravin a vyhlášení výsledků soutěže MLS Pardubického kraje.

Upoutávkou na víkendovou výstavu bude také již tradiční akce s názvem KONĚ NA NÁMĚSTÍ, kdy se v pátek 1. září do ulic města vydá slavnostní průvod ukončený programem na Pernštýnském náměstí. V něm se představí účastníci výstavy, kteří svými krátkými ukázkami nalákají na bohatý víkendový program.

Zdroj a foto: Dostihový spolek a.s.

  •  
  •