Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady začíná už za necelý měsíc…

SOUNDTRACK Poděbrady představuje kompletní program, který ve čtyřech festivalových dnech nabídne rock, pop, swing i klasiku. Letos poprvé nabízí zvýhodněné vstupné v podobě SOUNDTRACK Golden Passů.

Zahajovacím koncertem letošního ročníku bude Petr Kroutil & Original Vintage Orchestra, hudební big band patřící mezi českou swingovou špičku. Ve čtvrtek 29.8. představí svou Velkou swingovou noc ve stylu 20. a 30. let. v režii úspěšného filmového režiséra Jiřího Vejdělka. V rámci večera zazní energické úpravy slavných moderních písní v dobovém stylu

a originální aranže ukázek jednotlivých bodů hlavního hudebního programu festivalu. „Když mi zavolali z produkce, byl jsem nesmírně rád a okamžitě jsem kývl! Hrát na zahajovacím koncertu vnímám jako velikou odpovědnost a výzvu, přesto se na aranžování Mozarta

 a Hlase ve swingovém podání big bandu moc těším. Doposud jsem se nezalekl Queenů, Visacího zámku, Kabátů nebo třeba Michaela Jacksona a ukázalo se, že to u lidí výborně funguje, tak proč by neklaplo tohle? Bude to Original a bude to Vintage," říká Petr Kroutil.Exkluzivním hostem Velké swingové noci bude losangeleská hvězda Chuck Wansley.

V pátek 30.8. roztančí koncertní haluna louce u Labe světová premiérakoncertního provedení legendárního filmu Šakalí léta s velkoformátovou projekcí. Poprvé se zde na jednom pódiu sejdou hlavní herecká a pěvecká hvězda filmu Martin Dejdar a Jan Kalousek.

Sobotní večer stejné místo rozezní gigantický orchestr a sboristé Kühnova smíšeného sboru pod vedením dirigentské hvězdy Ernsta von Tiela. Formanův osmi Oscary oceněný Amadeus na velkoformátové projekci s živým soundtrackem v české premiéře.

Oba hlavní festivalové večery uzavřou po hlavním koncertním programu v hale SOUNDTRACK Afterparties, na které je vstup volný. Páteční noc s největšími hity 80. a 90.let s DJ Martinem Hovorkou a sobotní s DJ Roxtarem.

Na programu nebudou chybět, ani oblíbené Hvězdy StarDance: Z pohádky do pohádky a velkoformátová projekce slavné české filmové pohádky Šíleně smutná princezna s živýmprovedením hudby Jana Hammera a zpěvemherců Jana Ciny a Bereniky Kohoutové.

Letošní SOUNDTRACK festival zakončí v neděli 1.9. světová rocková muzikálová senzace s největšími hity skupiny Queen. V exkluzivní koncertní předpremiéře We Will Rock You zazní v podání předních českých muzikálových hvězd, jakými jsou Bohouš Josef, Kamila Nývltová, Markéta Procházková, Míša Nosková, Jan Kopečný, Petr Kutheil, například hity We Will Rock You, Radio Ga-Ga a mnoho dalších. MuzikálWe Will Rock You dosud vidělo ve 28 zemích více než 20 miliónů diváků.

Jedinečnou atrakcí letošního festivalu bude sférická SOUNDTRACK KINOKOULE. „V Lázeňském parku vyroste unikátní kopule o průměru 25 metrů. Ta poskytne divákům fantastickou podívanou v podobě abstraktní audiovizuální 360° show," říká Karla Sluková, dramaturgyně festivalu.

Nedílnou součástí hlavního programu festivalu je atraktivní doprovodný program v Centrálním lázeňském parku, který je pro všechny návštěvníky zdarma.

Novinkou oproti minulým ročníkům jsou SOUNDTRACK Golden Passy pro všechny, kteří si nechtějí nechat ujít zvýhodněné vstupné na všechny jedinečné koncerty v kryté koncertní hale a čerpat další benefity jak po dobu festivalu, tak mimo něj.

Předprodej vstupenek a festivalových passů v prodeji v síti Ticketlive.


Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady
je jedinečný nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy umění, multimédia a nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech hudby v interaktivní zážitek. Festival podobného zaměření v České republice dosud neexistuje. Součástí programu je bohatý kulturní program zdarma.

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií proběhne 29.-1.9.2019 v Poděbradech.

www.soundtrackfestival.cz