Město zrušilo soutěž o Dynamo…

Pardubice – Rada města Pardubic dnes bez náhrady zrušila nabídkové řízení, jehož vítěz měl získat podíl v akciové společnosti Hockey Club Dynamo Pardubice. O podíl v klubu usilovali dva zájemci, Vladimít Pitter prostřednictvím Sportovní investiční a.s. a podnikatel Petr Dědek. Město bude s oběma dál jednat o možné spolupráci.

„Nabídky byly naprosto odlišné, při nejlepší vůli by je nebylo možno porovnat. První nesplňovala náš cíl uzavřít vyváženou akcionářskou smlouvu, druhá, byť byla zajímavá, nesplnila podmínky zadávací dokumentace,“ konstatoval náměstek primátora zodpovědný za správu kapitálových podílů společností Jan Mazuch.

Přestože město soutěž zrušilo, dál bude usilovat o získání strategického partnera, který by pomohl se stabilizací klubu s mnohaletou extraligovou tradicí a širokou základnou fanoušků. Proto rada ustavila desetičlenný vyjednávací tým, který dál povede jednání se zájemci o akciový vstup do HC. Jsou v něm zastoupeny všechny zastupitelské kluby, Dynamo Fans i představenstvo klubu. Zároveň ale město připravuje vlastní stabilizační záměr pro případ, že by se jednání neúměrně protahovala, nebo se nevydařila. Ten však musí nejprve schválit zastupitelstvo města.

Zdroj: Magistrát města Pardubic

  •  
  •