Město Žamberk podpořilo finančním darem vybavení nové hasičské stanice…

Žamberk – Výstavba nové stanice v Žamberku byla zahájena 9. listopadu 2020. Moderní požární stanice roste na pozemku v okrajové části města, v místě bývalých Orlických kasáren, a již se pomalu blíží k dokončení.

Ředitel Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje plk. Mgr. Aleš Černohorský a starosta města Žamberku Ing. Bc. Oldřich Jedlička podepsali v pátek 15. října 2021 darovací smlouvu – peněžitý dar ve výši 500 tisíc korun, který je určen na pořízení vybavení nové požární stanice v Žamberku. „Jedná se zejména o multimediální vybavení učebny, kterou budou využívat jak profesionální hasiči, tak dobrovolné jednotky, o které se staráme v pravidelných školeních pro strojníky i velitele jednotek," upřesnil ředitel hasičů Aleš Černohorský.

„Jsem rád, že můžeme podpořit hasiče a zastupitelstvo schválilo tento finanční dar pro nově vyrůstající stanici," říká starosta Žamberku Oldřich Jedlička.

Požární stanice by měla být dokončena 31. ledna 2022. Nová moderní budova bude splňovat současné požadavky na výkon služby jednotky PO. V neposlední řadě dojde i ke snížení nákladů na provoz, zejména nákladů na opravy a údržbu a spotřebu energií. Největší výhodou je přímý výjezd na silnici I. třídy č. 11, čímž bude zajištěn rychlejší a bezpečnější výjezd zásahové techniky.

HZS Zamberk hasici stanice 1910202103
« z 5 »

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje