Martin Ráboň bude mít na tvrzi Bouda pamětní desku

Orlickoústecko – Ve čtvrtek 8. prosince uplynul přesně rok od náhlého úmrtí Martina Ráboně jedné z vůdčích postav nejen tvrze Bouda, ale i celého českého bunkrologického světa. V sobotu 17. prosince dopoledne mu bude společně s bývalým předsedou KVH Náchod Alešem Horákem přímo na tvrzi Bouda odhalena pamětní deska.

„Martin Ráboň byl bezpochyby klíčovou osobností a duší tvrze Bouda. O to více nás zasáhl jeho náhlý skon jen několik týdnů poté, co jsme na Boudě dokončili rekonstrukci vchodového objektu, což byl jeden z jeho snů. Nápady a cíle Martina Ráboně se však snažíme i díky plánu na rozvoj tvrze Bouda, který po sobě zanechal, postupně realizovat. Bezprostředně po smutných prosincových událostech loňského roku jsme se se Společností přátel československého opevnění domluvili na tom, že bychom měli do vstupního objektu tvrze Bouda umístit pamětní desku odkazující na vše, co Martin Ráboň nejen pro Boudu udělal. Rok poté, co jsme se s Martinem na Boudě symbolicky rozloučili, bude tato pamětní deska odhalena," uvedl hejtman Martin Netolický.

Martin Ráboň

Odhalení pamětní desky se uskuteční v sobotu 17. prosince. Sraz účastníků akce bude v 10 hodin před obecním úřadem v Těchoníně. Vzpomínkový pochod se pak přesune před tvrz Bouda, kde od 12 hodin začne samotné odhalení pamětní desky za účasti rodiny a přátel Martina Ráboně a Aleše Horáka.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj