Magistrát rozšiřuje pro své klienty nabídku online objednávání…

Pardubice – Pardubický magistrát rozšíří od nadcházejícího pondělí nabídku pro objednávání svých klientů prostřednictvím internetové aplikace. Magistrát tím reaguje na zkušenosti z prvního týdne, kdy v rámci vyhlášeného nouzového stavu vláda výrazně omezila úřední hodiny pro veřejnost. V Pardubicích jsou nově kvůli nouzovému stavu úřední hodiny jen v pondělí a ve středu od 8:00 do 10:00 hodin dopoledne a během odpoledne od 14:00 do 17:00 hodin.

„Vládní omezení úředních hodin na dva dny v týdnu a pouze na pět hodin v jednom dni pro veřejnost je v některých agendách opravdu velmi málo. Dochází tak logicky k nežádoucímu kumulování klientů, což je nepříjemné pro všechny,“ uvedl k vládní úpravě úředních hodin primátor Martin Charvát. „Situaci jsem společně s tajemníkem magistrátu analyzoval a shodli jsme se, že pro komfort a bezpečnost klientů i našich zaměstnanců je potřeba úřední hodiny rozšířit,“ doplnil primátor Charvát.

Vláda, která přistoupila k omezování ve fungování úřadů v důsledku epidemie nemoci Covid-19, obsluhování klientů po předchozím objednání však nezakazuje. K rozšíření možností v objednávání na pardubickém magistrátu dojde od příštího týdne v těch nejvíce exponovaných přepážkových agendách, jako jsou řidičské a občanské průkazy, cestovní pasy a registr vozidel. „Fronty se nyní vytvářely zejména na přepážkách registru řidičů a registru vozidel. Je nám těch klientů, na které se nedostalo, líto. Musíme ovšem respektovat omezení, se kterým přišla vláda. Rozšířením nabídky internetového objednávání tak zkoušíme najít cestu, jak lidem lépe vyhovět,“ vysvětlil tajemník pardubického magistrátu Michal Zitko. K rozšíření v internetovém objednávání dojde i na živnostenském úřadě.

Dalším důsledkem po zkušenostech z prvního týdne nouzového stavu bude změna úředních hodin na registru vozidel. Nově budou od příštího týdne otevřeny přepážky registru vozidel v pondělí od 8:00 do 13:00 hodin a ve středu od 12:00 do 17:00 hodin. Jedná se o odloučené pracoviště magistrátu v Černé za Bory, kam většina klientů musí dojíždět vlastním automobilem nebo hromadnou dopravou. „Hodně jsme o nastavení úředních hodin diskutovali s čekajícími klienty. Změna, kdy od příštího týdne vzniknou ucelené bloky po pěti hodinách nepřetržitě, se jeví pro klienty jako vhodnější,“ doplnil tajemník Zitko. U všech ostatních agend magistrátu zůstane stávající nastavení úředních hodin beze změny, tedy v pondělí i ve středu mohou klienti přijít bez předchozího objednání mezi 8:00 a 10:00 v průběhu dopoledne a mezi 14:00 a 17:00 odpoledne.

Úřední hodiny Magistrátu města Pardubic od 19. 10. 2020

 Občanské průkazy, cestovní doklady, řidičské průkazy
PONDĚLÍ 8:00 – 10:00 14:00 – 17:00 (i pro neobjednané)
ÚTERÝ Čas dle objednání online
STŘEDA 8:00 – 10:00 14:00 – 17:00 (i pro neobjednané)
ČTVRTEK Čas dle objednání online

Registr vozidel (Černá za Bory)
PONDĚLÍ 8:00 – 13:00 (i pro neobjednané)
ÚTERÝ Čas dle objednání online
STŘEDA 12:00 – 17:00 (i pro neobjednané)
ČTVRTEK Čas dle objednání online

Ostatní agendy
PONDĚLÍ 8:00 – 10:00 14:00 – 17:00
STŘEDA 8:00 – 10:00 14:00 – 17:00

S ohledem na usnesení vlády č. 994 ze dne 8. října 2020, jehož cílem je omezení osobního kontaktu zaměstnanců veřejné správy a veřejnosti na nezbytně nutnou úroveň, žádáme klienty, aby omezili objednávání pouze na nutné případy, které nesnesou odkladu. Děkujeme za pochopení.

Zdroj a foto: Statutární město Pardubice 

  •  
  •