Mach a Šebestová se s kouzelným sluchátkem vydali v divadle i na mamuta

Pardubice „Haló, haló, proč je koček málo? A tak štěkám jako hrom, ať je koček milion!" Příběhy a hlášky oblíbených postaviček z legendárního televizního večerníčku Mach a Šebestová ožily na jevišti Východočeského divadla. Do Pardubic hru Mach a Šebestová přivezlo mostecké Divadlo rozmanitostí.

Výlet do doby ledové 

Malí i velcí diváci sledovali, jak se s pomocí kouzelného utrženého sluchátka hlavní hrdinové z třídy 3.B vydali do doby ledové. Zde spatřili živého mamuta, kterého ulovil pes Jonatán. Společně zjistili, že mamuta je prý nejlepší konzumovat s koprovou omáčkou. Poznali člověka neandrtálského, pana Humla, který se pak s nimi jako názorná školní pomůcka podíval do jejich školy. A zalíbilo se mu zde natolik, že tu zůstal nadobro jako školník. To víte, doba ledová je doba ledová," zdůraznil pan Huml a nadšeně se vysmrkal do kapesníku.

Mach s Šebestovou rovněž pomohli nemocnému spolužákovi Kropáčkovi v boji s angínou. Objevili se také mezi piráty. Zamířili i do zoologické zahrady.  

Mostecká inscenace plná loutek  

Mostecká inscenace plná loutek a humoru nabídla zajímavý exkurz do pohádkového světa, v němž se střídala skutečnost s fantazií. Děj doplňovaly písničky. Nechyběla ani nejznámější pecka My jsme žáci 3.B.   

Režie představení se ujal umělecký šéf Divadla rozmanitostí Jiří Kraus. O výpravu se postarala Kateřina Baranowska. Hudbu složil Jakub Dostál.

V mnoha rolích se představil celý soubor mosteckého divadla. Macha si zahrál Július Kubaščík, Šebestovou Barbora Schusswohlová.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: www.mdmb.cz