Lyžařské Skiinterkritérium se bude nadále těšit krajské podpoře

Pardubice / Orlickoústecko – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s prezidentem Svazu lyžařů České republiky Davidem Travníčkem o krajské podpoře významných lyžařských sportovních akcí s vazbou na Pardubický kraj. Mezi ně jednoznačně patří Skiinterkritérium v Říčkách v Orlických horách, které pořádá Sku klub Ústí nad Orlicí. Hejtman přislíbil, že kraj by pro příští rok mohl podpořit tuto tradiční až částkou 200 tisíc korun.

„Skiinterkritérium je největším a nejvýznamnějším mezinárodním závod žactva ve slalomu a obřím slalomu, kterého se účastní okolo 200 závodníků prakticky z celého světa. I přesto, že sjezdovka v Říčkách není na území našeho kraje, tak pořadatelem závodu je Ski klub Ústí nad Orlicí, kterému chceme pomoci k tomu, aby si závod udržel svoji prestiž a i nadále lákal mladé talentované lyžaře, ze kterých později mohou vyrůst mistři světa či reprezentanti v alpských disciplínách. Ostatně v minulosti zde závodili čeští reprezentanti Ondřej Bank, Šárka Strachová či Ester Ledecká, ale také slovenský olympijská vítězka Petra Vlhová či legendární chorvatští sourozenci Ivica a Janica Kosteličovi," řekl hejtman Martin Netolický. 

„Pro příští rok bychom mohli, pokud s tím bude souhlasit krajské zastupitelstvo, podpořit tuto tradiční sportovní akci až částkou 200 tisíc korun, což by mělo umožnit pořadatelům nejen udržet, ale pokud možno také zvýšit úroveň celého závodu, který se poprvé konal v roce 1963, a tak oslaví v příštím roce 60 let od svého vzniku," uvedl hejtman Netolický.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj