Lůžko okamžitého přijetí v Červáncích V Ráji…

Pardubice – Oblastní charita Pardubice pomáhá rodinám a těm, kteří pečují o své blízké v domácím prostředí. Do nedávna se však pečující, které postihla nenadálá situace v podobě vlastní nemoci, úrazu či jiné události, která jim zásadně zkomplikovala péči o blízké, neměli kam obrátit o pomoc.

Proto se v pardubické Charitě, konkrétně v Pobytových odlehčovacích službách Červánky V Ráji, rozhodli k stávajícím devíti lůžkům přidat jedno krizové právě pro tyto příležitosti.

Jak řekla Marie Hubálková, ředitelka Oblastní charity Pardubice: „Praxe ukazuje potřebu vyhrazeného lůžka pro nenadálé situace, kdy se pečující není schopen postarat o svého blízkého. Vedle míst, které pečujícím nabízíme například v době dovolené, či jiného plánovaného odpočinku, jsme se rozhodli po dohodě s Magistrátem města Pardubic a Pardubickým krajem a po poradě s kolegy z ostatních organizací na tzv. Komunitním plánování zřídit od 1. ledna příštího roku lůžko připravené pro klienty, jejichž blízké postihly nenadálé zdravotní komplikace.“

„Přijetí jsme schopni ve zrychleném řízení poskytnout, s ohledem na provoz našeho zařízení, ve všední dny od 7 do 16 hodin a klientům poskytnout ubytování a péči na dobu až čtrnácti dnů“, dodává Robert Vítek, vedoucí Charitních odlehčovacích služeb Červánky V Ráji.

Odlehčovací služby nabízejí osobám, které se o své blízké starají v domácím prostředí, možnost „odlehčit si“ od náročné péče například v době dovolené, plánovaného pobytu v nemocnici či v době vlastního nezbytného odpočinku. Klientům mohou poskytnout ubytování a všestrannou péči na dobu od jednoho noclehu po dobu až tří měsíců. Jedná se o odlehčovací službu, kdy po pobytu stráveném v tomto charitním zařízení se klienti vrací zpět ke své rodině a blízkým, kteří o ně pečují.

Oblastní charita Pardubice Odlehčovací služby Červánky Pardubice 1
« 1 z 10 »

Více na informací na pardubice.charita.cz.

  •  
  •