Logo pro regionální datovou síť tvořili studenti středních škol…

KRAJ – Pardubický kraj vyhlásil v červnu 2020 soutěž pro studenty středních škol na vytvoření loga pro regionální datovou síť LabeNET. Soutěže se zúčastnili studenti s celkem 75 návrhy. Ty posoudila porota v čele s grafickým designérem MgA. Petrem Korunkou. Většina finálových návrhů byla od studentů Střední školy informatiky a ekonomie DELTA, vysokou účast měli i studenti SPŠE a VOŠ Pardubice. Celkovým vítězem se stal Lukáš Vaněk z DELTY.

Porota ocenila čistý, jednoduchý design, který pracuje s náznakem, není prvoplánově popisný, přesto se odkazuje k řece i optickému vedení kabelů. Používá pouze dvě barvy a celkovou jednoduchost logotypu i nápadu podporuje volbou vhodného písma, se kterým pracuje hravě a využívá rytmus jeho tvarů. To v souhrnu představuje zajímavý a dobře zapamatovatelný výsledek.

„Vítěz získá od Pardubického kraje kvalitní notebook. Také pro další finalisty jsme připravili zajímavé věcné ceny z oblasti informatiky," řekl radní René Živný.

Na druhém místě skončil Martin Faltus ze školy DELTA. Cenu za využití symbolu koně získává Lukáš Vaněk ze stejné školy. Cenu za formu prezentace své představy spojení koně a vody dostane Lukáš Vondráček ze SPŠE a VOŠ Pardubice.

Zdroj a foto: Pardubický kraj