LLG rozšiřuje otevírací dobu u odběrových míst na COVID-19 v Pardubicích a u polikliniky Prosek v Praze…

Praha / Pardubice – Laboratoře lékařské genetiky (LLG) provozují dvě odběrová místa na testování na onemocnění COVID- 19 v Pardubicích v areálu polikliniky KOLF a druhé u Polikliniky Prosek v Praze. Vzhledem ke stále se zhoršující epidemické situaci rozšiřuje u těchto odběrových míst otevírací dobu. Navýšení časové kapacity tak pomůže lépe vykrývat předpokládaný nárůst občanů, kteří budou test na onemocnění COVID-19 potřebovat.

Věříme, že rozšíření otevírací doby ze 3 na 4 dny u obou míst lidé uvítají. K této změně nás samozřejmě vedl především zvyšující se počet nakažených v důsledku zhoršení epidemické situace. Očekáváme v blízké době zvýšený nárůst osob, které budou test potřebovat a rozšíření provozní doby odběrových míst je tak logickým krokem.“ uvedla k uvedeným změnám Eva Koblížková, výkonná ředitelka společnosti LLG, která obě odběrová místa provozuje.

Otevírací doba odběrového místa v areálu polikliniky KOLF v Pardubicích je od 12. 10. 2020 následující:

  • Po            8-12 hod.
  • Út             13-17 hod.
  • St              8-12 hod.
  • Čt             13-17 hod.

Otevírací doba odběrového místa na poliklinice Prosek bude od 21. 10. 2020:

  • Po            8–13 hod.
  • Út             8-13 hod.
  • St              8-13 hod.
  • Čt             11-16 hod.

Na obě odběrová místa je nutné se předem objednat na konkrétní den a čas. Proklik na rezervační systém pro objednání na odběrové místo na Poliklinice Prosek (Lovosická 440, 190 00 Praha 9) najdou zájemci na adrese www.genetikapardubice.cz/poliklinika-prosek nebo si lze rezervovat termín odběru přímo přes odkaz https://llg-prosek.reservio.com.

Zde se mohou nechat otestovat jak lidé s E-žádankou, tak i samoplátci, pro které je cena za standardní PCR test 1 750 Kč. Výsledek vyšetření je vyhotoven nejpozději do 48 hodin. Městská část Praha 9 svým obyvatelům přispívá na tento typ testu částkou 300 Kč. Sleva se poskytuje pouze na standardní PCR test po předložení dokladu deklarující trvalé bydliště na Praze 9. Sleva je udělena hned na místě při platbě.

Klienti si také mohou nechat vyšetřit na přítomnost protilátek (imunochromatografický test). Výsledek vyšetření je vyhotoven do 5 minut společně s výslednou zprávou. Cena tohoto testu je 700 Kč. 

Proklik na rezervační systém pro objednání na odběrové místo v areálu Polikliniky KOLF v Pardubicích (Masarykovo nám. 2667, 530 02 Pardubice I – Zelené Předměstí) najdou zájemci na adrese www.genetikapardubice.cz, nebo si lze rezervovat termín odběru přímo přes odkaz https://llg.reservio.com. Nabízené služby jsou stejné jako na odběrovém místě u Polikliniky Prosek.

V případě, že budou mít zájemci k odběrovým místům či k testování navazující dotazy, mohou se obrátit na naši COVID INFOLINKU (+420) 607 400 401, která je v provozu po-pá 7:00-15:00 hod., nebo nám mohou napsat na náš email covid@genetikapardubice.cz“ doplnila k odběrovým místům výkonná ředitelka společnosti LLG Eva Koblížková.

Zdroj a foto: Laboratoře lékařské genetiky s.r.o.

  •  
  •