Listopadový Natura Park…

Pardubice – Listopad v Natura Parku bude především ve znamení poznávání cizích zemí, na své si ale přijdou i milovníci zvířat.

12. listopadu čeká návštěvníky přednáška Fantastická paní Veverková – (nejen) o záchraně veverek popovídá Katka Soukupová s manželem Petrem, zakladatelé specializované záchranné stanice pro nalezená veverčata “Pinky”. Katka je největší českou znalkyní veverek a kromě řady článků o nich napsala už dvakrát vydanou knihu “Veveřácká kronika”. V rodinné záchranné stanici za 12 let prošlo jejíma rukama přes tisíc malých veverčat. Přednáška je doplněna projekcí stovky raritních fotografií. Vstupné je dobrovolné, případný výtěžek je určen na podporu záchranné stanice “Pinky”.

16. listopadu se v Natura Parku chystá podzimní festivalová část Multikulturního týdne s názvem Ozvěny Multikulturního týdne. Akce se koná ve spolupráci s Europe Direct Pardubice a dalšími partnery od 14. do 16. října na několika místech v Pardubicích. V Natura Parku proběhne program Afrika.

22. listopadu zavítáte prostřednictvím přednášky do Bhútánu, který celosvětově proslavilo Hrubé Národní Štěstí. Jaká je ale pravda o bhútánském štěstí? Jak to vypadá v Bhútánu na místech, kam turisté jen těžko zavítají? O co se opírá bhútánská ekonomika a styl života? Rub a líc bhútánského štěstí vysvětlí Matouš Hurtík a Kristýna Tronečková.

25. a 26. listopadu se můžete těšit na Finsko. Série přednášek a workshopů u příležitosti předsednictví Finska v Radě EU proběhne ve spolupráci s Europe Direct Pardubice, Skandinávským domem a Kafírnictvím – Tvoje dílna.  Krásy finské přírody (aneb Národními parky Finska až do arktického Laponska) nám přiblíží Michael Stanovský, během výtvarné dílny si vyrobíte Skandinávský vánoční věnec a Michal Švec a Zuzana Vorlíková nás seznámí s tím, jak probíhají Finské Vánoce.

Ekocentrum PALETA, které provozuje Natura Park, nepořádá jen své vlastní akce, ale taktéž pronajímá prostory pro akce jiných organizací. Můžete si zde zacvičit jógu, zazpívat mantry a bhadžany nebo si s dětmi poslechnout muzikoterapeutickou pohádku.

Více informací naleznete na www.paleta.cz nebo www.natura-park.cz.

  •  
  •