Likvidaci požáru chaty v Třemošnici hasičům ztěžuje mráz…

Chrudimsko – Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen u požáru chaty v Třemošnici v úterý 12. ledna v 4.28 hodin. Na místo se sjelo celkem 9 jednotek hasičů, z toho dvě jednotky byly povolány ze sousedního Středočeského kraje a kraje Vysočina. Chata o rozměrech zhruba 5 x 5 m byla při příjezdu první jednotky na místo již celá v plamenech.

Hasiči museli ochlazovat před velkým žárem i okolní objekty. Velitel zásahu nechal na místo povolat správu a údržbu silnic, protože přístupové cesty i stékající použitá voda pod nohama zasahujících hasičů namrzala a vytvářela souvislou vrstvu ledu. Hasičům na místě ztěžoval práci mráz, který dosahoval časně ráno – 5 ° C.

Práce hasičů v mrazivém počasí je velmi komplikovaná. Hrozí mnoho rizik. Dochází k zamrzání čerpadel, hadicových vedení a armatur, voda použitá na hašení neodtéká, ale vytváří na konstrukcích, přístupových cestách a požární technice silné vrstvy ledu, a tím dochází k omezení pohybu hasičů. Při mrazu také dochází k podstatně intenzivnějšímu hoření, způsobenému teplotním rozdílem hoření a okolí.

HZS Pozary Tremosnice 1201202106
« 1 z 6 »

Požár hasiči sice dostali pod kontrolu v 4.59 hodin, ale stále ještě není zlikvidován.

Škoda bude podle slov vyšetřovatele hasičů předběžně stanovena na 1 milion korun. Příčinu vzniku požáru není možné v tuto chvíli určit, protože požár není ještě uhašen a do objektu nelze vstoupit.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •