„Letošní GRAND Festival smíchu? Neskutečný zážitek," svěřila se hvězda Allenovy komedie

Pardubice – „Byl to neskutečný zážitek," řekl o účasti na letošním GRAND Festivalu smíchu herec Slováckého divadla z Uherského Hradiště Zdeněk Trčálek, který zazářil v roli vyšetřovatele C. W. Briggse v soutěžní komedii Prokletí nefritového škorpina. Tento slavný titul z dílny Woodyho Allena byl k vidění v úterý večer ve Východočeském divadle v Pardubicích.  

Publikum bylo báječné

„Díky skvělým divákům a jejich reakcím se nám hrálo výborně. Publikum bylo opravdu báječné. My jsme se sklouzli na parádní vlně, kterou jsme cítili z hlediště a krásně jsme celým představením proletěli," nechal se slyšet Zdeněk Trčálek, který by si zasloužil minimálně širší nominaci na Cenu pro nejlepší mužský herecký výkon letošní přehlídky.

„Měli jsme radost, že se naše inscenace dostala do užšího výběru těch nejlepších divadelních komedií. Je to pro nás pocta a vážíme se toho," poznamenal člen Slováckého divadla, které se na pardubické přehlídce objevuje poměrně často. „Je vždycky moc příjemné, když tu můžeme hrát," dodal Zdeněk Trčálek. 

Poděkování pořadatelům za odvahu

„Je fajn, že se takový festival v Pardubicích koná a zvláště v této době. Sluší se poděkovat všem, kteří ho organizují, protože zrovna teď to asi není nic jednoduchého, dát to všechno dohromady. Klobouk dolů. Všechna čest," podotkl představitel brilantního vyšetřovatele milujícího staré pořádky, z něhož se ale postupně vyklube někdo úplně jiný…

„Těší mě, že jsem se u tohoto titulu mohl potkat s režisérem Zdeňkem Duškem," sdělil Zdeněk Trčálek na adresu tvůrce, který pravidelně spolupracuje i s Východočeským divadlem, naposledy na inscenacích Ona není vadná! či Z postele do postele.  „Zajímavý je i text. Jde o klasickou komedii Woodyho Allena, která navozuje starosvětské kouzlo třicátých let minulého století. Přenášet tento humor z angličtiny do češtiny není úplně jednoduché, ale mám pocit, že v tomto případě se to povedlo," uzavřel herec Slováckého divadla z Uherského Hradiště.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: slovackedivadlo.cz