Léto na Příhrádku oživí Pardubice…

Pardubice – Léto na Příhrádku. Tak se jmenuje jedinečný prázdninový program, který odstartuje začátkem července v jedné z nejkrásnějších lokalit v Pardubicích – na Příhrádku. Krajská knihovna v Pardubicích ve spolupráci s Národním památkovým ústavem ÚP Pardubice a Kulturním parkem Pardubice připravila sérii koncertů v rámci jedinečné kulturní revue pro všechny, kteří zůstávají přes léto v Pardubicích nebo se naopak do krajského města chtějí podívat.

„Od té doby, co Pardubický kraj převzal tři budovy na Příhrádku od státu a začal plánovat jejich rekonstrukci, bylo naším cílem vrátit do této lokality život a zejména kulturu. K tomu jsme nyní vykročili otevřením volně přístupné čítárny a dalších prostor uvnitř opravených domů, ale také podporou živé prázdninové kultury venku.  Pořadatelé a diváci přitom mohou využít technické a sociální zázemí našeho Knihovního centra,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

A jaký bude program Léta na Příhrádku? Tady je malá ochutnávka: v červenci zahraje folková kapela JINOTAJ, pop-rocková kapela STŘEPY nebo punková kapela V.V.Ú.! Srpen bude ve znamení blues a muzikálů, závěr bude patřit Jarmarku knih. K programu Krajské knihovny v Pardubicích, která nedávno otevřela právě na Příhrádku Knihovní centrum U Vokolků, se připojila i nezisková organizace Kulturní park Pardubice, která svou scénu s červenými koberci u Východočeského divadla přesouvá právě na Příhrádek. V programu vystoupí konzervatoristé a umělci, kteří vlivem pandemie COVID-19 přišli o podstatnou část příjmů. Program vzniká ve spolupráci s Východočeským akademickým orchestrem. Pořadatelé připravili překvapení v podobě ochutnávek vína či regionálních produktů. Vstup na všechny akce je ZDARMA.

Aktuální program včetně případných změn najdete na facebooku: Kulturní park Pardubice a Krajská knihovna v Pardubicích. Těšíme se na vaši návštěvu. Záštitu nad projektem převzali Roman Línek, první náměstek hejtmana Pardubického kraje a Jan Mazuch, náměstek primátora Statutárního města Pardubice.

Druhý ročník Kulturního parku rozezní nově zrekonstruovaný Příhrádek

Nově zrekonstruovaný prostor Příhrádku rozezní přes léto tóny hudby. V rámci Kulturního parku Pardubice se ve vybraných dnech představí umělci nejen z pardubické konzervatoře a oživí tak nově zrekonstruovaný veřejný prostor v centru Pardubic příjemnou hudbou.

Organizačně se na projektu podílejí Krajská knihovna v Pardubicích, Národní památkový ústav a spolky Kulturní park Pardubice a Klasická hudba mladým. Projekt zaštítil první náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek a náměstek primátora města Pardubic Jan Mazuch.

V celkem jedenácti večerech uslyšíte mladé, začínající umělce z Konzervatoře Pardubice. Těšit se můžete třeba na smyčcové trio Gentlemens trio, jazzové uskupení Vlnotaj či finalistku populární soutěže Hlas Elišku Urbanovou.

Pardubická konzervatoř se sice specializuje na klasickou hudbu, kulturní park ale nabízí veřejnosti i hudbu jiných žánrů. „Klasika je pro nás, konzervatoristy, denním chlebem, rádi si však zpestříme muzikantský život i jinými žánry, například filmovou hudbou. Můžete se též těšit na žánrové výlety do jazzu či folku,“ uvádí Jan Hrubeš, absolvent pardubické konzervatoře a dramaturg Kulturního parku.

Zdroj: Kulturní park Pardubice
Foto: redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •