Letní sportiádu zakončí škola Svítání na závodišti…

Pardubice – Bezpečně na kole i pěšky, po vodě i na silnici. Takový je podtitul jubilejního desátého ročníku Letní sportiády, kterou Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ pořádá ve spolupráci s Dostihovým spolkem Pardubice.

„Tato akce propojuje světy dětí se zdravotním postižením a jejich zdravých kamarádů. Učí se přijímat své rozdílné schopnosti a vzájemně se podporovat, protože vyhrát mohou pouze ti, kteří dovedou spolupracovat,“ řekla ředitelka školy SVÍTÁNÍ a místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Miluše Horská.

Letošní sportiáda, která vypukne v pondělí 29. července 2019, bude zaměřena na dopravu a bezpečnost. Děti navštíví dopravní hřiště či si vyzkouší plavbu po řece.Slavnostní zakončení desáté Letní sportiády se uskuteční v domově Velké pardubické, tedy na pardubickém dostihovém závodišti, v pátek 2. srpna 2019 ve 14 hodin.Program závěrečného dne nabídne ukázku výcviku policejních koní, záchranářských a policejních psů, aktivity IZS a netradiční disciplíny, které prověří (nejen) sportovní nadání členů jednotlivých soutěžních družstev složených z dětí hendikepovaných a zdravých.

Akce se koná pod záštitou Miluše Horské, místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky a ředitelky školy SVÍTÁNÍ, a za finanční podpory Pardubického kraje a Správy a údržby Pardubického kraje.

Zdroj a foto: Škola Svítání

  •  
  •