Letní robotický kemp v Žamberku se uskutečnil podeváté…

Žamberk – Na Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku se uskutečnil Letní robotický kemp, který pořádá Asociace pro mládež, vědu a techniku (AMAVET). Toto setkání je určené mladým nadějím v oblasti robotiky. Účastníky přijel podpořit i radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

„Jedná se o setkání žáků ve věku 12 – 17 let a pedagogů, kteří mají možnost prezentovat svoji práci i prodiskutovat témata z oblasti robotiky. Čeká je také malá vzájemná soutěž autonomních robotů. Program probíhá od 13. do 18. září a jeho součástí je také seminář pro vedoucí robotických klubů," sdělil za předseda AMAVETu Stanislav Medřický.

„Jsem moc rád, že se talentování žáci, a to hlavně z Pardubického kraje, se mohou i v této době sejít a vyměňovat si zkušenosti a hledat inspiraci pro další práci a studium. Jedná se o mladé naděje vědy, výzkumu a vývoje. Naši žáci pravidelně získávají ocenění na mezinárodních robotických soutěžích v USA nebo Číně. Celá řada mladých lidí, kteří se dříve zúčastnili projektu AMAVET, se už prosazuje v podnikatelské sféře," řekl radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Letní robotický kemp v Žamberku se uskutečnil podeváté
« z 4 »

Na žamberecké střední škole mají mladí vědci a pedagogové ideální podmínky. Ať už se jedná o ubytování, stravování nebo možnost pracovat na kompletaci robotů a jejich testování.  

„Kempu se pravidelně účastní i žáci naší školy a to z oboru kovoobráběč. V nejbližší době budou mít navíc možnost navštěvovat školní robotický kroužek. Těší nás, že nás v této aktivitě podporují místní podnikatelé. Například firma Bühler, která pomáhá s nákupem přístrojů a robotických stavebnic," informovala ředitelka hostitelské školy Zuzana Pecháčková. 

Zdroj a foto: Pardubický kraj