Letí kino rozehrálo druhý poločas. Bude se slavit…

Pardubice – I v srpnu pokračuje Pardubické letní kino v promítání a svým divákům nabídne, jak jinak než zdarma, bohatý program. A také celou řadu gratulantů, kteří přijedou kinu popřát k patnáctým narozeninám.

Zatímco první měsíc byl částečně věnován proměně areálu Za Vodou, srpen bude oslavný. A o gratulanty nebude nouze. "Předpokládám, že v našem letním kině přivítáme, a to již po několikáté, pana režiséra Miloslava Šmídmajera – Případ mrtvého nebožtíka, jeho blízkého kolegu, režiséra a herce Jiřího Mádla – Na střeše, Hra, Modelář, možná ve společnosti pardubického rodáka Aloise Švehlíka – Na střeše," říká ředitel letního kina Leoš. M. Kučera.

Termín ve svém diáři i pro Pardubické letní kino hledá i autor Čtyřlístku ilustrátor Jaroslav Němeček. Ke slovu by se tak mohlo dostat i jeho kreslířské nádobíčko, a kromě podepsaných knížek by mohlo vzniknout i několik originálních obrázků pro výherce soutěže.

Dále to bude duo režisérů Filip Renč a Zdeněk Zelenka, kteří kino již v minulosti navštívili, na speciální projekci filmu Válka Barev. "Chceme uvítat i Václava Marhoula, který si jako první převezme novou cenu Pardubického letního kina za přínos české kinematografii za snímek Nabarvené ptáče. No, máme a máte se na co těšit," dodává Kučera.

Kromě zmíněných filmů diváci uvidí třeba také film Motýlek, Gentlemani či Temná tvář Brooklynu. Kompletní program je zveřejněný na internetových stránkách www.letni-kino.cz.

Diváci se po týdnech budování mohou těšit na vylepšené prostředí v areálu letního kina, které sídlí za mostem Pavla Wonky. Občerstvit se mohou v nových bistrech, které vznikly s přepravních kontejnerů a získaly novou fasádu po obložení dřevem, připravené je i pohodlné sezení s povinnými rozestupy, doplňuje Ing. Leoš Kvapil, předseda spolku Pardubice – Zelená Brána Polabí.

Zdroj a foto: Pardubice – Zelená Brána Polabí, z.s.