Létající hadi, houbožravé želvy a duhové krajty budou mít brzy klid…

Litomyšl – Pardubický kraj dokončuje v těchto týdnech rekonstrukci historické budovy v areálu Střední školy zahradnické a technické v Litomyšli. Po více než roční práci bude dokončena část školy, ve které jsou umístěny dílny, kovárna, truhlárna, soustružna a svařovny. O průběhu prací před koncem letních prázdnin se na inspekční cestě přesvědčil krajský radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

„Na jedné z našich největších škol dokončujeme investici za 41,6 milionů korun. Práce započaly v loňském roce a ukončeny budou v říjnu letošního roku. Výuka žáků  bude zahájena  bez omezení. Vnější plášť budovy bude dokončen za plného provozu,“ sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Škola už má za sebou část přípravy na právě začínající školní rok. Žáci sem docházeli i o prázdninách, neboť bylo nutné zajistit péči o zvířata a sklidit zemědělské produkty a květy.

„Postupně doplňujeme stavy exotických zvířat, která máme půjčená se zoologických zahrad, darovaná od chovatelů a také se nám daří náš odchov. Vlastníme významnou sbírku plazů v rámi České republiky.  Tento rozvoj je hlavně možný díky výstavbě nového pavilonu odborné výuky, kde jsou dále učebny výpočetní techniky a ateliery, sbírkový skleník s orchidejemi nebo střešní zahrady. Pořídili jsme i nové vybavení. Například klece pro drápkaté opičky vyrobili naši studenti technických oborů. Co se týká výpočetní techniky, tak kromě stávající moderní učebny ještě pořídíme tablety pro výuku handicapovaných žáků,“ sdělil ředitel školy Ivo Jiránek.

Vzhledem k množství žáků na škole, a také nutnosti opustit prostory kde byla ubytována část žáků, dochází k úpravě části domova mládeže, která byla doposud pronajímána soukromým subjektům. „Zvyšujeme kapacitu internátu o 15 žáků. Stavební práce za 1,4 milionu budou dokončeny v říjnu letošního roku,“ řekl Bohumil Bernášek.

Létající hadi, houbožravé želvy a duhové krajty budou mít brzy klid
« 1 z 7 »

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •