Lékárna.cz má bezlepkovou nabídku pečiva na sladko i na slano

Chrudim – Pro bezlepkáře má teď největší lékárna na českém internetu v nabídce i čerstvé pečivo.

„Udělali jsme vstřícný a logický krok směrem k lidem, kteří musí dodržovat bezlepkovou dietu nebo lepek ve své stravě omezují. Chceme, aby se cítili dobře a když jsme zjistili, že největším tahákem naší nabídky bezlepkových potravin jsou mouky a směsi na pečení, bylo o experimentu s čerstvým pečivem bez lepku v Lékárna.cz rozhodnuto. Za měsíc už jsme vyřídili skoro tisícovku těchto objednávek a víc než tři tisícovky kusů bezlepkového čerstvého pečiva poslali ho do různých koutů republiky," říká Vladimír Finsterle, zakladatel Lékárna.cz. 

Lékárna.cz považuje nabídku bezlepkových potravin za jednu ze svých „výkladních skříní", péči o „bezlepkáře" stále vylepšuje. Od jednoduchých domácích diagnostických testů na intoleranci potravin až po možnost získat zdarma odbornou radu: pacienti se mohou poradit s lékárníky o možnostech řešení jejich individuálních obtíží. Kromě toho si zákazníci z Chrudimi i Pardubic mohou nechat doručit nákup až na práh svého domova.  

Lékárna.cz nabízí několik různých druhů čerstvého pečiva bez lepku, a to jak sladkého, tak slaného – chleba, bagetky, toastový chléb, makovky, bábovky, perník aj. K nákupním hitům od počátku patří chleba a makové rohlíky. Čerstvé pečivo bez lepku je  balené, vhodné i pro vegany, ale určeno je hlavně pro osoby dodržující bezlepkovou dietu nebo pro ty, kteří se snaží lepek ve své stravě omezit. Má minimální trvanlivost 14 dní. 

„Pro Lékárna.cz je prodej čerstvého zboží zároveň výzva i prubířský kámen, museli jsme upravit zejména skladovací procesy. Po první vlně zájmu o pečivo bez lepku už postupně listujeme další čerstvé zdravé potraviny," dodal V. Finsterle. 

Před zalistováním prošlo čerstvé pečivo bez lepku důsledným testováním v týmu Lékárna.cz.

O intoleranci lepku

Celiakie (intolerance lepku) je autoimunitní onemocnění, kterým trpí asi 1 % populace, dětí i dospělých. Spouštěčem bývá lepek (gluten), který je obsažen ve stravě a který postihuje především tenké střevo. Po příjmu potravy s lepkem dojde k autoimunitní reakci, která se projeví poškozením sliznice tenkého střeva.  Poté následuje chronický zánět sliznice, začnou mizet klky a mikroklky. Tím dojde ke snížení povrchu tenkého střeva a sníží se jeho schopnost vstřebávat důležité živiny z organismu. Lepek je hlavní bílkovinnou složkou pšenice, žita, ječmene a ovsa. Proto by se lidé s celiakií měly zcela vyvarovat potravin, které obsahují tyto obilniny, dokonce i ve stopovém množství. 

Orientační vyšetření na celiakii nebo alergii na lepek si můžete udělat i doma pomocí domácího testu. Při laboratorním potvrzení celiakie však nastupuje přísná bezlepková dieta, aby se obnovila sliznice střev a jeho správná funkce. „Do úplného uzdravení sliznice je důležité doplňovat vitamíny a minerály, především železo, vápník, vitamíny B12, A a D. Celiakie je často dědičná a může být zjištěna i u jedince, který nemá vůbec žádné příznaky," upřesňuje Mgr. Pavla Horáková, která v Lékárna.cz řídí odbornou poradnu. Poradit se s lékárníky o cestě ke zdraví může každý zdarma.


O Lékárna.cz

Největší lékárnu na českém internetu provozuje od roku 1999 společnost Pears Health Cyber, s.r.o. Kromě širokého sortimentu pro zdraví a krásu nabízí také poradenskou službu lékárníků a v určitých případech garantuje jejich doporučení. Přístupem k zákazníkům a pacientům si zakládá na lidskosti, laskavosti a excelentní zákaznické zkušenosti. „Jsme tu pro každého, kdo se chce cítit dobře," zdůrazňuje PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel a majitel společnosti Pears Health Cyber, která Lékárna.cz provozuje.

Zdroj a foto: Lékárna.cz