Legendární Noc na Karlštejně jede na turné…

Originální inscenace muzikálu Noc na Karlštejně v létě 2020 míří z důvodu rekonstrukce hradu Karlštejn na zámky a hrady v Česku a na Moravě. Vůbec poprvé se představí na Konopišti, v Hluboké nebo v Třeboni. Představení mělo na karlštejnském nádvoří premiéru v červnu 2016, kam se příběh, podle něhož na hrad nesměly žádné ženy, vrátil po 45 letech u příležitosti oslav 700. výročí narození císaře Karla IV. V létě 2020 inscenace oceněná nominací na cenu Thálie domovskou scénu na čas opustí z důvodu plánované rekonstrukce.

„Po čtyřech vyprodaných sezónách odjíždíme z karlštejnských zdí, abychom se zase za rok nebo za dva vrátili,“ uvedl producent Janis Sidovský.

Od června do září 2020 bude muzikál na turné ve stejném obsazení jako na Karlštejně. „Naše inscenace vtahuje zámky a hrady do děje, využíváme prastarých divadelních zvyků, hrajeme po celém nádvoří, z oken i z cimbuří,“ vysvětlil nezaměnitelnost představení režisér Václav Knop. Kulisu pro slavný́ příběh s hity Karla Svobody tak v nadcházejícím létě vytvoří zámky Třeboň, Hrádek u Nechanic, Valtice, Konopiště, Litomyšl, Hluboká, hospital Kuks nebo Křivolát.

V divácky úspěšném muzikálu, který kritika onačila za perlu letních scén, účinkují herci a zpěváci známí z muzikálů, TV seriálů a filmů. Patří k nim legendy stříbrného plátna i držitelé ceny Thálie – Daniel Bambas, Hana Holišová, Regina Rázlová, Pavel Vítek, Jan Kříž, Roman Tomeš, Ivana Korolová, Miloslav Mejzlík, Tomáš Smička, Marie Křížová, Václav Knop, Lukáš Kunst, Sabina Rojková a mnozí další.

Termíny a místa představení:

25. a 26. červen – Zámek Třeboň
3. a 4. července – Zámek Hrádek u Nechanic
15. a 16. července – Zámek Valtice
17. a 18. července – Zámek Konopiště
5. srpna – Zámek Litomyšl
6., 7., 8. srpna – Hospitál Kuks
11. a 12. srpna – Zámek Hluboká
13. a 14. srpna – Hrad Křivoklát
15. srpna – Trojský zámek

Turné uvádí Janis Sidovský ve spolupráci s agenturou Máša agency a Stratex.

Vstupenky jsou v předprodeji na www.masvstupenky.cz nebo www.divadlokarlstejn.cz

  •  
  •