„Lásky je mnohem víc, než si dokážeme představit," říká se v inscenaci Studia Beseda

Hradec Králové„Lásky je mnohem víc, než si dokážeme představit." Takové je jedno z hlavních témat autorské inscenace Barbary Herz Láska. K vidění je v královéhradeckém Studiu Beseda v podání herců Klicperova divadla.

Někdo má hluboký vztah se psem. Nebo s heroinem

„Milujeme muže i ženy. Někdo má hluboký vztah se svým psem. Nebo s heroinem," říká inscenace, podle níž je láska všude kolem nás. „Někdy má podobu kolegyně z práce, i když bezpečně víš, že nejsi lesba. Nebo cool týpka z Egypta, kam jsi utekla od dvou hypoték a sedmnácti let domácího násilí," líčí představení složené z autentických výpovědí a příběhů

Divadelní dokumentární soap opera o kapitalizaci lásky

Jde o divadelní dokumentární soap operu o kapitalizaci lásky, která je rozdělena do tří částí. Ta první se odehrává v pekle. „To není moc sexy, ale je hodně erotické," tvrdí Fiip Richtermoc v roli vypravěče Vergilia. Ten představuje pět nešťastných osudů lidí toužících po lásce. „Po vzoru romantických příběhů čekáme happy end. Jenže v realitě chybí," zní ve hře, jejíž hrdinové procházejí očistcem i rájem.

Může ho najít drogově závislá žena s jinou ženou v azylovém domě? Je reálné, aby našla novou lásku majitelka růžového „ježka" na hlavě, která bojuje s rakovinou? Je normální, když mladý muž odmítá říct, že ho přitahují ženy, protože ženou přece je i jeho máma a on nerad věci zjednodušuje? A vyplatí se láska vůbec? Nebo je lepší být single?

Amorovy šípy mohou zasáhnout kohokoliv

Amorovy šípy mají různou trajektorii letu a zasáhnout mohou kohokoliv. Třeba i hodnou holku či princeznu v hodně přesvědčivém podání Lucie Andělové nebo nezávislou milovnici drog, kterou velmi věrohodně, ale přitom lidsky ztělesnila Zora Valchařová Poulová. Zdárně jim sekundují také William Valerián jako člověk hledající krásu, Michal Lurie jako Adept a Iva Hronešová v roli Beatrice

Originální hudba. Její autorkou je Vladivojna la Chia

Za pozornost stojí rovněž originální hudba. Její autorkou je Vladivojna la Chia. Režie celého představení, které mělo v Hradci Králové světovou premiéru, byla Barbara Herz.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Klicperova divadlo HK