Kulturní organizace kraje ruší akce pro širší veřejnost…

Pardubice – Vzhledem k opatřením vlády kvůli koronaviru ruší také kulturní organizace Pardubického kraje akce, na kterých se schází větší počet lidí. Jejich samotný provoz většinou zrušen není, na výstavu či do knihovny si při zachování hygienických pravidel můžete zajít i nyní, provoz zatím přerušuje pouze Východočeské muzeum v Pardubicích.

„Muzejní expozice na Zámku Pardubice teď na nutnou dobu uzavřeme a využijeme tento čas k rychlejšímu postupu rekonstrukčních prací, které musely brát ohled na částečný provoz. Připravené programy pro veřejnost se posunou. Zámecké valy ale zůstanou pro návštěvníky přístupné jako dosud,“ říká 1. náměstek hejtmana Roman Línek a pokračuje: „Krajská knihovna zrušila krajské kolo přehlídky recitátorů Wolkerův Prostějov, aby účastníci nemuseli cestovat veřejnými dopravními prostředky a další akce pro děti. Nabídla čtenářům možnost nestandardního prodloužení výpůjční lhůty a také možnost donášky objednaných knih do vestibulu. Regionální muzeum v Chrudimi zrušilo například Krasohledovou dílnu. Východočeská galerie otevře příští týden výstavu Starý psi autorů Alvy Hajna, Františka Kyncla, Jiřího Laciny, Bedřicha Novotného a Josefa Procházky ve svých prostorách na Zámku Pardubice bez vernisáže a dalšího programu a bude regulovat počet lidí na výstavě. První velkou akcí, kterou naše kulturní organizace chystají, je tradiční festival Otevřená muzea a galerie na začátku května (8. – 17. 5.) a Pardubická muzejní noc 22. května. Do té doby uvidíme, jak se situace bude vyvíjet,“ dodal Roman Línek.

Do odvolání jsou pozastaveny i koncerty Pardubického hudebního jara. Pořadatelé festivalu budou na základě dalších událostí včas informovat o náhradních termínech festivalových akcí, případně o jejich zrušení.  Tomáškova a Novákova hudební Skuteč ruší nyní koncerty, které se měly uskutečnit 22. a 29. března.

Zdroj: Pardubický kraj

  •  
  •