Křupavé pečivo servíroval řidič už v zatáčce…

Pardubice – Dobré ráno. Snídáte? Co třeba takové čerstvé křupavé pečivo? Kdo by ho po ránu nemiloval.
Až na to, že zde by ona kýžená křupavost mohla být způsobena nejen čerstvostí, ale i štěrkem. Což ale nepatří k těm žádaným vlastnostem.

Řidiči se hodinu po půlnoci cestou z pekárny v Pardubicích otevřelo auto a v zatáčce vlivem zákonů fyziky i schválnosti začala nekontrolovaná vykládka pekařských výrobků. Strážníci tedy řidiči pomohli nadělení sesbírat, než pojede nafasovat nové kousky i housky.

Moskviče se pokusil odnést v tašce

Krádeže aut obvykle známe ze záběrů honiček po dálnicích, kdy se nafrčený zloděj snaží s vozidlem dofrčet z Německa do Polska bez zhasnutí nastartovaného motoru a v některých případech je k tomu stíhán policisty.

Nový styl v Pardubicích vyzkoušel 65letý muž, který se auto pokusil odnést bez zaplacení v tašce. Cítíte-li zde nějakou zradu, tak háček je ve velikosti automobilu. V tomto případě šlo o model autíčka coby přílohu časopisu. Nebyla tedy potřeba žádná nekonečně prostorná kabelka, se kterou se v příhodném momentě vytasila šprtka z čarodějné školy. Stačila taška obyčejná.

Zloděje ale odhalil místní bystrozor a přivolal strážníky. Ti za pokus o rozšíření vozového parku alespoň doma na poličce uložili muži pokutu odpovídající hodnotě miniaturizovaného vozidla. Moskvič si nakonec muž odnesl s sebou, tentokrát už za něj ale řádně zaplatil. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice