Kroužky nosí roušky, předtím stihly oslavit 20 let činnosti…

Pardubice – Nezisková organizace Kroužky, která už 20 let pečuje o smysluplný volný čas dětí, se stejně jako mnohé další aktivity musela kvůli koronavirové pandemii přesměrovat na počítačovou komunikaci se svými příznivci a jejich rodiči. Pod hashtagem #KroužkyNaDoma její lektoři odkrývají mnohdy originální metodiky a odlehčují náročný čas v rodinách. Ještě předtím ale stačily také Kroužky východní Čechy oslavit své výročí.

Jedním z patronů akce byl i radní René Živný: „Když se řekne kroužky, mnoho lidí si představí děti, jak sedí někde za stolem jako ve škole. Ale tady nabízejí i velké množství sportovních nebo pohybových aktivit, a také dvacetileté výročí oslavili česko-slovenským turnajem ve florbalu. Je fajn, že si s nimi mohou zacvičit děti i teď podle videí na kanálu Kroužky pro děti na YouTube.“

Cílem slavnostního turnaje ale nebyl jen počet nastřílených branek, ale také oslava toho nejsilnějšího týmu, kterým je rodina.  A právě jedna taková pětičlenná rodina z Chrudimi získala při této příležitosti symbolické značkové dresy se svými jmény. Mikolínovi totiž umí držet pohromadě a vzájemně se podpořit. Své o tom ví i jejich desetiletý syn Vašek, který přestože přišel o nohu a chodí s protézou, může se díky podpoře rodiny věnovat řadě sportů.

„Tento školní rok je najednou pro všechny jiný. Nikdo nečekal, že se až tak moc zapíše do dějin historie nejen žáků a rodičů, ale nás všech. Chceme dostát kladnému náboji z našich Kroužků, proto jsme se s týmem kolegů z celé republiky rozhodli natáčet videa a takzvanými Kroužky na doma odlehčovat náročný čas všech rodin s dětmi,“ uvedla Květa Štěrbová, ředitelka Kroužků východní Čechy.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •