Krizové linky krajské poradny plní svůj účel…

Pardubice – Poradna pro rodinu Pardubického kraje organizuje a poskytuje ve všech čtyřech okresech kraje psycho-sociální služby občanům, kteří se dostali do obtížných životních situací. Před měsícem k tomu přibylo i psychologické poradenství při ohrožení pandemií novým koronavirem.

„Naše poradna okamžitě zareagovala na vzniklou situaci, kdy bylo jasné, že jsou potřeba nejen roušky, ale mnohdy také psychologická podpora lidí. Linky, které zřídila v každém okrese, jsou využívané a už pomohly mnoho lidem," říká radní Pavel Šotola, který má tuto příspěvkovou organizaci Pardubického kraje ve své gesci.

Poradna zřídila od poloviny března čtyři nové krizové linky, na kterých sedí odborníci na krizovou intervenci každý den od 8 do 17 hodin. Jejich provoz je prodloužen do konce dubna.

 Region Pardubice – 603 273 948
 Region Chrudim –  601 344 852
 Region Svitavy –  606 051 590
 Region Ústí nad Orlicí – 733 522 278

„Spektrum problémů volajících je široké, ale obecně se týká nejistot a úzkostí z osamocení lidí v důsledku karantény nebo nouzového stavu. Nová situace přináší i problémy s dětmi například v případech střídavé péče rodičů nebo s dětmi partnerů z předchozích vztahů. Složité je to také pro rodiče, kteří jsou v rozvodovém řízení a navíc se obávají možného onemocnění v rodině. Lidé, kteří nemohou chodit běžně do práce, nejsou zvyklí trávit společně v omezeném prostoru tolik času, a proto vznikají i různé partnerské problémy. Setkáváme se také s obavami o zdraví a s otázkami na prevenci, a ochranu, ale mnohé starosti vyplývají také z existenčních problémů," shrnuje ředitel poradny Roman Miletín oblasti, kde krizové linky svými konzultacemi pomáhají.

Zdroj a foto: Pardubický kraj