Křivkův memoriál ovlivní dopravu ve městě…

Pardubice – Ve čtvrtek 26. dubna ožije centrum města Memoriálem Josefa Křivky. Již 41. první ročník tohoto cyklistického závodu s sebou přinese mírná dopravní omezení, která potrvají od 16:30 hodin zhruba do deváté hodiny večerní.

Závodníci budou vyjíždět z třídy Míru přes náměstí Republiky, Sukovu třídu a Masarykovo náměstí zpět na třídu Míru, která bude po celou dobu závodu zcela uzavřena. Na náměstí Republiky budou od křižovatky s třídou Míru ve směru k Sukově třídě kvůli závodu uzavřeny levé jízdní pruhy, které nebudou průjezdné ani po celé Sukově třídě. Pro motoristy bude navíc uzavřeno celé Masarykovo náměstí, vjezd bude v pravých jízdních pruzích (ve směru od křižovatky se Sukovou třídou po křižovatku s třídou Míru) povolen pouze vozům MHD a IZS. Objízdná trasa pro motoristy povede obousměrně ve dvou pravých jízdních pruzích po Sukově třídě, bezejmennou propojkou do ulice K Polabinám a na Palackého třídu.

Ovlivněn bude také provoz autobusů a trolejbusů městské hromadné dopravy. Uzavřeny budou zastávky Masarykovo náměstí ve směru do Polabin i ve směru na náměstí Republiky, zastávka Sukova ve směru na náměstí Republiky, obousměrně budou uzavřeny také zastávky třída Míra a U Grandu. Podrobnější informace o změnách v MHD včetně přeložených stanovišť jsou k dispozici na webu Dopravního podniku města Pardubic.

Jeden okruh Memoriálu Josefa Křivky je dlouhý přibližně 1,5 kilometrů. Hlavní závod se jede na 50 okruhů a jeho vítěz mimo jiné získá pohár primátora města Pardubic. Další podrobnosti o závodu naleznete na webu Memoriálu Josefa Křivky.

Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic

  •  
  •