Krevní plazma – valentýnský dar, který pomáhá

KRAJ – Láska má mnoho podob. Svatý Valentýn je svátkem vzájemného pochopení a láskyplných gest. Můžete tím pomoci někoho zachránit nebo  zvýšit kvalitu života vážně nemocných. Učiňte láskyplné gesto a přijďte v období svátku lásky darovat plazmu do některého z odběrových center sanaplasma. Pro každého dárce bude připraveno valentýnské překvapení. 

Dobrovolným dárcům, kteří chodí pravidelně darovat krev či plazmu, vděčí za životy a zdraví tisíce lidí. Od dětí až po seniory. Mnoho lidí  se alespoň jednou ocitne v situaci, kdy je jejich život na darované krvi či krevní plazmě závislý. 

Podmínky, které musí dárce splňovat, jsou jednoduché. „Protože odběr plazmy je méně náročný, než odběr krve, jsou i kritéria pro výběr dárce snadno splnitelná. Z naší zkušenosti vyplývá, že naprostá většina zájemců o darování zákonem stanovené podmínky splní," popisuje Jan Štěpánek ze společnosti sanaplasma, která se specializuje na odběr krevní plazmy v 11 odběrových centrech.  Stejně snadno pak většina lidí zvládne samotný odběr, který provede kvalifikovaný personál a nepotrvá déle než 60 minut.

Každý, kdo na Valentýna přijde do některého z odběrových center sanaplasma darovat plazmu, obdrží valentýnské překvapení v podobě sladké odměny. Zároveň může získat i bonus 600 Kč za přivedení nového dárce. Na členy SanaClubu pak čekají ještě další skvělé odměny jako je test krevní skupiny, vitamíny, nebo poukázka Sodexo za každý pátý odběr.

Ve všech centrech sanaplasma nyní mohou dárci získat 800 Kč za každý odběr. Finanční příspěvek kompenzuje náklady na cestu a čas, který stráví v odběrovém centru. Lze také zvolit darování plazmy bez finanční náhrady. V tomto případě vzniká nárok na den volna v práci a slevu na dani až 3000 Kč za jeden odběr. Volba se týká vždy jednoho konkrétního odběru, a proto je možné tyto dva způsoby dárcovství libovolně střídat. Dárci také pravidelně konzultují svůj zdravotní stav s lékařem a před každým odběrem prochází zdravotní prohlídkou.


O společnosti sanaplasma 

Sanaplasma v současné době provozuje síť 11 odběrových center pro darování plazmy v České republice. Od svého vzniku v roce 2006 se stala jedním z předních odborníků na sběr vysoce kvalitní plazmy. Ta je používána pro výrobu léků, které zachraňují životy. Centra sanaplasma brzy přejdou pod novou, jednotnou značkou BioLife. 

Web: www.sanaplasma.cz 

O společnostech BioLife a Takeda 

BioLife vlastní a provozuje více než 170 nejmodernějších zařízení na odběr plazmy ve Spojených státech a Evropě. Jeho posláním je poskytovat vysoce kvalitní služby a nejvyšší úroveň bezpečnosti dárcům i pacientům, kteří dostávají léčbu pomocí život zachraňující plazmy. BioLife je součástí firmy Takeda, globálního lídra v oblasti biofarmaceutik se sídlem v Japonsku, který je založen na výzkumu a vývoji s cílem vyvíjet a dodávat léčiva na základě zodpovědnosti vůči pacientům, zaměstnancům a planetě.  

www.biolifeplasma.com, www.takeda.com

Autor: Natálie Lorencová
Zdroj a foto: EMD Consultants