Křest knihy frontmana Pirate Swing Bandu Jiřího Ševčíka měl hvězdný lesk…

Pardubice – Hvězdný lesk měl pondělní křest knihy Skoro všechno nej, jejímž autorem je známý moderátor, zpěvák a především frontman populární východočeské hudební formace Pirate Swing Band Jiří Ševčík.

Ten ve své knižní prvotině s notnou dávkou humoru a sebeironie popisuje svůj život od „rudých“ 80. let přes divoké „devadesátky“ až po přelom milénia na koncertních pódiích či ve studiu, a to doma i v zahraničí. To všechno v několika rolích – trumpetisty, dirigenta, moderátora, zpěváka a PR manažera hvězd.

A právě řada osobností českého šoubyznysu zavítala do pardubického Divadelního klubu, aby nové knize popřála „skoro všechno nej“.

Palce drží „Pirátům“ i Felix Slováček

„Roli kmotra knihy Jiřího Ševčíka jsem přijal rád. Je to pro mě velká čest. Jsem přesvědčen o tom, že i jeho hudební projekt Pirate Swing Band je v Česku naprosto výjimečný. Moc bych mu přál, aby jeho kariéra pokračovala alespoň tak dobře jako doposud. Držím mu palce,“ nechal se slyšet jeden z kmotrů nové knihy, muzikant Felix Slováček.

Otevřenou zpověď rodáka ze Smiřic, jemuž se poštěstilo pracovně potkat skupinu Queen, George Michaela, Eltona Johna, Davida Bowieho, Micka Jaggera, ale také třeba Karla Gotta, Jiřího Suchého a další legendy, pomohli uvést do života i další vzácní hosté.

Nechyběli mezi nimi ani osobní tajemník frontmana skupiny Queen Freddieho Mercuryho Peter Freestone, někdejší televizní hlasatel Alexandr Hemala, ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal či zpěvák Petr Kotvald.

„Je skvělé, že Jirka Ševčík vydal knížku. Vždycky jsem si cenil jeho téměř encyklopedických znalostí a také výjimečného daru dělat věci hezčí a lepší, než třeba ve skutečnosti jsou. Obdivuji jeho schopnost všímat si jevů, které mnohdy řada lidí vůbec nevidí. Přál bych mu, aby tato jeho novinka čtenáře bavila a aby zafungovala zpětná vazba,“ vyjádřil se Petr Kotvald.

Smolíkovy vzpomínky na Patapuf

Patronem originálního díla se stal také oblíbený zpěvák Jakub Smolík. „Já už jsem Jirkovi Ševčíkovi dávno říkal, aby si šel za tím, co ho baví a naplňuje. Jsem rád, že tehdy dal na mě a vydal své CD, protože je to výborný zpěvák. Zažili jsme toho spolu opravdu hodně. Mimo jiné i v pardubickém baru Patapuf, kde se třeba ve tři hodiny ráno děly neskutečné věci,“ zavzpomínal Jakub Smolík, který přeje úspěch nejen nové knize, ale i Ševčíkovým „Pirátům“.

„Těší mě, že kniha má tak úžasné kmotry. Moc si toho vážím a děkuji za všechno, co pro mě kdy udělali,“ prohlásil Jiří Ševčík.

Speciální perník od Pavla Janoše v designu obálky knihy
« 1 z 10 »

Ten do pardubického Divadelního klubu pozval i řadu protagonistů příběhů, o nichž jeho dílo vypráví. Byl mezi nimi rovněž populární pardubický moderátor Pavel Cejnar. „Myslím, že Jirka Ševčík má rozhodně o čem psát. Byl u mých začátků v tehdejším rádiu Life. V knize toto naše setkání, které se odehrálo před 24 lety, popisuje. Musím se přiznat, že když jsem si tu pasáž při křtu rychle pročetl, tak mě opravdu dojala,“ svěřil se Pavel Cejnar.

Tradiční dary (nejen) pro kmotry si na křest knihy Skoro všechno nej připravil pardubický perníkář Pavel Janoš. „Jirkovi Ševčíkovi fandím už mnoho let. Jsem přesvědčen o tom, že i tato jeho novinka bude výjimečným počinem. A doufám, že ne posledním,“ podotkl Pavel Janoš.  

Mimořádnost křtu v budově divadla

Autor knihy, jež vznikla u příležitosti 10. výročí Pirate Swing Bandu, si byl dobře vědom mimořádnosti pondělní chvíle. „Upřímně řečeno si nejsem jist, jestli se ještě někdy sejde takováto výjimečná sestava ve stejnou dobu na stejném místě,“ sdělil Jiří Ševčík a dodal, že jeho otevřená zpověď je k dostání mimo jiné i na webové stránce www.jirisevcik.com.

A proč se vlastně křest odehrál v budově Východočeského divadla? „Letos uplynulo deset let od prvního veřejného vystoupení kapely Pirate Swing Band na střeše Východočeského divadla. Tehdy se nám ani nesnilo o tom, že se záběry z něj dostanou až do CNN International a dráha kapely začne tím, že video na YouTube náhodou uvidí Peter Freestone a Queen nám učiní nabídku zahrát si na oslavě nedožitých pětašedesátin Freddieho Mercuryho ve švýcarském Montreux a následně budeme s touto slavnou skupinou hned třikrát přímo spolupracovat,“ shrnul frontman swingových „Pirátů“.

Foto: (C) Tomáš Karlík

  •  
  •