Krajští záchranáři dostanou zpětně peníze na pořízení 11 sanitek

Pardubice – S velmi dobrou zprávou se na svém pondělním jednání seznámili krajští radní. Jedná se o zpětné proplacení projektu Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje na pořízení celkem 11 sanitních vozů z Integrovaného regionálního operačního programu. Celkové náklady projektu činily 42,1 milionu korun, z čehož 90 procent pokryjí dotační prostředky.

„Obměně vozového parku našich záchranářů se společně s budováním nových výjezdových základen věnujeme dlouhodobě a průběžně. Nyní bylo pořízeno celkem osm velkých záchranářských vozidel a tři vozidla rendez – vous, což je systém spočívající v tom, že se na místě zásahu potkává sanita a menší vozidlo, v němž jezdí lékař s řidičem záchranky. Vozidla pro systém rendez-vous jsou vybavena zástavbou pro instalaci zdravotnického materiálu a informačních technologií tak, aby splňovala podmínky pro kvalitní zajištění zdravotní péče pro pacienty," uvedl hejtman Martin Netolický.

Finanční prostředky budou poskytnuty ex post, tedy po realizaci projektu, a to z Integrovaného regionálního operačního programu. „Je pro nás samozřejmě velmi dobrou zprávou, že se nám podařilo prostředky na nákup vozidel získat, což nám umožní využít finanční prostředky na další investiční aktivity a rozvoj naší zdravotnické záchranné služby. Vždy se snažíme v maximální možné míře využívat všech dotačních možností, a to jak ze státního rozpočtu, tak samozřejmě z evropských fondů a budeme v tom chtít pokračovat i v následujícím programovém období," uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj