Krajský úřad podporuje dobrovolnictví, příkladem jde i radní Šotola…

Litomyšl – Již druhým rokem Pardubický kraj v rámci své společenské odpovědnosti umožňuje čerpat zaměstnancům Krajského úřadu 8 hodin ročně ze své pracovní doby na výkon dobrovolnické činnosti v některé z organizací s veřejně prospěšným zaměřením.

Příkladem šli v minulém týdnu zástupci odboru sociálních věcí spolu s radním Pavlem Šotolou. Helena Zahálková, Alena Kalousová a zmíněný radní se o práci v rámci firemního dobrovolnictví přihlásili ve Farní charitě Litomyšl. Ve vile Jindra, kde jsou odlehčovací služby pro seniory a služby na pomoc rodinám, myli nově osazená okna a věšeli záclony. Po práci měli možnost si také popovídat s uživateli služeb a zjistit, jak jsou tady spokojení. „Právě odlehčovací služby jsou v dnešní době velmi potřebné. Pomáhají rodinám, které se o své blízké starají, si trochu odpočinout a nabrat síly,“ uvedl Pavel Šotola a pokračoval: „Zároveň jsme také chtěli inspirovat všechny ostatní k firemnímu dobrovolnictví. Pokud je osvícený zaměstnavatel, je to velmi snadné. V našem kraji se můžete přihlásit o dobrovolnickou práci třeba v regionálním dobrovolnickém centru Koalice nevládek Pardubicka nebo v kterémkoliv jiném dobrovolnickém centru, kterých je v našem kraji patnáct.“

Nabídka dobrovolnických příležitostí je opravdu pestrá. Dobrovolníci se mohou realizovat v organizacích se sociálním, ekologickým i kulturně-společenským zaměřením, a to v činnostech jako jsou asistenční pomoc při akcích pro klienty, údržbářské nebo uklízecí aktivity.

Dobrovolnický den zatím v roce 2019 využilo 13 pracovníků krajského úřadu a celkem bylo odvedeno 71 hodin dobrovolnické práce. Letošní rok velmi ovlivnila nepříznivá epidemiologická situace, avšak snahou bude, aby se tento dobře připravený a nastartovaný projekt dál rozvíjel.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •