Krajský centrální sklad v Chrudimi je na větší dodávky připraven. S obsluhou pomohou také hasiči…

Pardubický kraj – V souvislosti s přípravou na velké centrální zásilky ochranných prostředků od státu prověřoval v průběhu čtvrtečního odpoledne hejtman Martin Netolický připravenost krajského centrálního skladu v Chrudimi, ale také distribuci dále do obcí s rozšířenou působností. Z toho důvodu navštívil Holice, Českou Třebovou a Ústí nad Orlicí.

„Naše krajské sklady fungují v tuto chvíli velmi dobře, avšak bude nutné jejich personální posílení v souvislosti s většími zásilkami, které stát řeší v Číně. Proto jsme se domluvili s dobrovolnými hasiči, kteří tyto sklady budou obsluhovat a pomáhat také s distribucí. Chrudimský sklad je v tuto chvíli velmi dobře funkční a svoji kapacitou by měl i větší zásilky zvládnout. Důležité pro nás však je, aby se následně materiál dostal co nejdříve i do dalších pobočných skladů v Ústí nad Orlicí a Litomyšle, ve kterých si budou příslušné dodávky odebírat obce s rozšířenou působností,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„V tuto chvíli je systém až na drobné zádrhely v komunikaci připraven z mého pohledu velmi dobře, avšak je nutné počítat s maximálním nasazením v momentě, kdy dorazí větší objem. Se starosty jsem v pravidelném kontaktu a všichni jsou maximálně vstřícní a chtějí distribuci pomoci tak, aby se co nejdříve po naskladnění v centrálním skladu dostala k těm, kterým je určená,“ sdělil hejtman Netolický, který z důvodu usnadnění distribuce zřídil speciální zásobovací štáb, který zasedá každé ráno v 9 hodin a dle potřeby také v 15 hodin.

Krajský centrální sklad v Chrudimi je na větší dodávky připraven. S obsluhou pomohou také hasiči.
« 1 z 9 »

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •