Krajské dotace z víceletého financování už odcházejí na účty poskytovatelů služeb…

Pardubice – Pardubický kraj druhým rokem poskytuje dotace na sociální služby ze svého rozpočtu v rámci takzvaného víceletého financování. Pro letošní rok to znamená rychlejší výplatu dotací pro poskytovatele sociálních služeb, méně administrativy a jistotu dotací pro poskytovatele sociálních služeb i na rok 2021.

Celkem se jedná o 125 sociálních služeb a o částku 26,1 milionu korun, která se v tomto týdnu začala rozesílat na účty poskytovatelů.

„V letošním roce tak poskytovatelé sociálních služeb obdrží dotaci již na začátku února“, řekl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola. „Pro kraj i pro poskytovatele to znamená velké snížení administrativní zátěže, tříletou jistotu financování a zkrácení lhůty pro výplatu.“

O účelových dotacích, které jsou vázané na státní rozpočet, bude rozhodovat Zastupitelstvo Pardubického kraje 18. února 2020. Potom bude hned po podpisu smluv možno začít vyplácet i tyto dotace na účty poskytovatelů. Celková částka určená na účelové dotace pro zajištění dostupnosti sociálních služeb pro Pardubický kraj činí téměř 945 milionů korun.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •