Kraj připravuje společenský sál a další novinky na Zámku Pardubice…

Pardubice – Vybudováním nové expozice výtvarného skla na pardubickém zámku se postupně uvolňuje prostor pro vznik nového reprezentativního společenského sálu. Ten bude provizorně k dispozici od podzimních měsíců, s gastro zázemím od jara příštího roku. K jeho výsledné podobě ale bude ještě delší cesta.

„V současné době se dokončuje architektonická studie společenských prostor zámku od ateliéru světoznámé architektky Evy Jiřičné. Řešíme společně nejen samotný sál, ale také celé jeho zázemí, přístupy včetně těch bezbariérových, umístění šaten, toalet a pomocných provozů pro občerstvení. Na studii pak naváže projekt a samotná stavba, pro kterou bychom chtěli získat novou evropskou dotaci,“ uvedl 1. náměstek hejtmana pro investice a kulturu Roman Línek.

Další novinkou zde sídlícího Východočeského muzea bude expozice numismatiky, pro kterou budou upraveny sklepní prostory zámeckého paláce. „Součástí expozice bude i slavný Denárový poklad z Chýště, který patří k nejvýznamnějším nálezům v České republice,“ podotkl Línek. Tento poklad století, za který se ve své době dala vyzbrojit celá armáda, si zájemci prohlédnou zřejmě už na konci letošního roku.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •