Kraj postupuje Pardubicím pozemky pro napojení nadjezdu v Kyjevské…

Pardubice – Radní Pardubického kraje projednali balík majetkových zpráv, mezi kterými je také budoucí bezúplatný převod částí pozemků v katastrálním území Pardubičky statutárnímu městu Pardubice. Jedná se o pozemky, které budou zastavěny dopravním napojením nadjezdu v Kyjevské ulici v Pardubicích do areálu Tesla a do nemocnice. Převod ještě musí schválit Zastupitelstvo kraje.

„Reagujeme tak na společné zasedání rad kraje a města letos v únoru. Tam jsme se dohodli, že potřebné pozemky poskytneme městu bezúplatně.  Podle vyjádření zástupců Pardubic by měly práce začít opravou mostu a pokračovat stavbou křižovatky s novým odbočovacím pruhem a sjezdem k nemocnici. Napojení do areálu Tesly pak bude zčásti stavět nový majitel areálu,“ řekl 1. náměstek hejtmana zodpovědný za majetek a investice Roman Línek.

Místní komunikace postavená na zatím ještě krajských pozemcích se stane po jejím dokončení vlastnictvím statutárního města Pardubice. „Varianta řešení s průsečnou světelnou křižovatkou je rozhodnutá včetně vybraného řešení sjezdu a byla už dříve předána primátorovi Pardubic.  Kraj podle dříve uzavřených smluv počítá s použitím výnosu 40 procent za prodej bývalé Tesly na kofinancování sjezdu k dolní vrátnici nemocnice,“ dodal Línek.

Společný zájem Pardubického kraje a statutárního města Pardubice na vyřešení dopravní situace a potřeby parkovacích míst v dané lokalitě a v areálu nemocnice byl již v říjnu loňského roku dohodnut ve smlouvě o vzájemné spolupráci.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •