Kraj po vybudování kanalizace opraví silnici v Podlažicích u Chrast

Chrudimsko – O plánovaných opravách silnic v okolí Chrasti jednal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se starostou města Vojtěchem Krňanským. Řeč tak byla o opravě silnice II/358 směrem na Podlažice či o silnici II/355 směrem na Hrochův Týnec. Starosta informoval hejtmana také o připravovaných oslavách 150 let od vzniku místního sdružení dobrovolných hasičů.

„Již před časem jsme se s vedením města domluvili, že poté, co bude vybudována kanalizace v místní částí Podlažice, tak s finančním příspěvkem města opravíme komunikaci II/358, která vede z Chrasti právě přes Podlažice a pokračuje dále na Skuteč. Předpokládané náklady na stavbu činí 10 milionů korun a oprava komunikace bude realizována v průběhu letošního roku," uvedl hejtman Martin Netolický.

Ten se starostou Krňanským hovořil také o stavu silnice II/355 z Chrasti směrem na Hrochův Týnec. Řeč byla také o spolupráci města se Správou a údržbou silnic Pardubického kraje či o přípravách na oslavy 150. výročí od založení sdružení dobrovolných hasičů. V té souvislosti chce město pro své hasiče nechat vyrobit slavnostní prapor, na který je možné požádat o dotaci v rámci struktury krajských dotačních programů.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj