Kraj opravil tělocvičnu na litomyšlském gymnáziu…

Litomyšl – Na slavnostním otevření rekonstruované tělocvičny na Gymnáziu Aloise Jiráska v Litomyšli se v pátek sešli náměstek hejtmana Michal Kortyš, radní pro školství Bohumil Bernášek a radní pro evropské fondy Hana Štěpánová. Kromě této investice se zajímali o projekt realizace úspor energie, který se v současné době na škole probíhá.  

„Gymnázium v Litomyšli je příkladem toho, jak se Pardubický kraj stará o své střední školy. Za posledních několik let bylo do údržby historické budovy a do vybavení laboratoří a učeben investováno přibližně 60 milionů Kč. Oprava tělocvičny včetně sociálního zařízení za 496 tisíc korun, je zatím poslední dokončenou akcí. Navštívili jsme hodinu tělesné výuky a bylo vidět, že sport žáky gymnázia baví,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní pro oblast školství. 

Tělocvična je hotová, ale v blízkosti budovy lze stále pozorovat čilý pracovní ruch. 

Kraj opravil tělocvičnu na litomyšlském gymnáziu
« 1 z 5 »

„V současné době je realizován projekt na úsporu energií. Jedná se o zateplování a výměnu oken za 45,9 milionů korun. Z této částky je hrazeno 6,5 milionů korun z evropských peněz. Není to však jediný projekt podpořený Evropskou unií. Modernizaci laboratoří za 15,57 milionů korun podpořila v rámci projektu IROP částkou 12,8 milionů korun,“ informovala Hana Štěpánová, radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace.

„Jsem rád, že se podařilo realizovat projekt, který zpočátku nebyl tak jednoduchý. Samotné realizaci předcházela složitá jednání, neboť  budova je památkově chráněná. Ředitelce školy paní Hynkové se ale společně s krajem a městem podařilo řešení najít a dovést celý projekt ke zdárnému konci a za to ji patří díky,“ dodal náměstek hejtmana Michal Kortyš.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •