Kraj modernizuje další silnice na Orlickoústecku…

Orlickoústecko – Pardubický kraj pokračuje v modernizaci silnic na Orlickoústecku. Od minulého týdne je v provozu nově opravená silnice mezi Ústím nad Orlicí a Chocní a nyní se pracuje na modernizaci silnice II/360 v ulici Cihlářská přímo v Ústí nad Orlicí. Oprava, která začala 23. září, potrvá 45 dnů.

„Po úspěšném dokončení modernizace úseku od lesní křižovatky se silnicí III/36016 po začátek obce Hrádek pokračuje kraj v opravách na Orlickoústecku. Velmi složitý úsek, který se nachází mezi Chocní a Ústím nad Orlicí nás, jako investora, vyšel na více jak 47 milionů korun,“ sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „Nyní modernizujeme přímo v Ústí nad Orlicí, v ulici Cihlářská. Přesněji v úseku od světelné křižovatky se silnicí I/14 u Domova důchodců po kruhový objezd na křižovatce ulic Cihlářská, Letohradská a Popradská. V tomto případě předpokládáme dokončení stavby začátkem měsíce listopadu. Celková investice do modernizace tohoto úseku se pohybuje okolo 17 milionů,“ dodal.

Současné práce probíhají za částečných uzavírek poloviny komunikace. Částečnou uzavírkou jsou ovlivněny některé autobusové linky, které mají náhradní zastávky.

Pokládky asfaltových vrstev se na ulici Cihlářská uskuteční od 23. do 26. října, kdy bude silnice úplně uzavřena pro vozidla do 3,5 t. Tato doprava bude vedena přes město Ústí nad Orlicí. Tranzitní doprava nad 3,5 t bude odkláněna již v Žamberku a Dolní Dobrouči. Doprava nad 3,5 t, která přijede do místa stavby, bude vedena stavbou samotnou a provoz bude řízen jejími pracovníky. Sousední nákupní zóna bude přístupná po celou dobu uzavírky.

Od 27. října bude stavba obousměrně průjezdná. Dokončovací práce budou probíhat za běžného provozu.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •