Kraj chce s obcemi zachránit další objekty lehkého a těžkého opevnění

Orlickoústecko – Poslední zastávkou hejtmana Martina Netolického při páteční cestě po regionu Králicka byla Dolní Morava, kde se sešel se starostou Richardem Novákem. Hlavním tématem setkání byl další rozvoj celé pevnostní oblasti a zpřístupnění nevyužitích objektů lehkého a těžkého opevnění. Řeč byla také o vybudování nového obecního obchodu v těsné blízkosti obecního úřadu.

„Celá pevnostní oblast je zcela unikátním opevňovacím systémem, a to nejen z hlediska tvrzí Bouda či Hůrka, ale i dalších objektů lehkého a těžkého opevnění. Dlouhodobě se snažíme celou oblast propagovat nejen finančně, ale i po stránce propagace. Objektů, které si zaslouží pozornost je však celá řada a na ně se společně se starosty chceme nyní také soustředit a jednat se státem a jeho složkami, kterým objekty patří, o jejich dalším využití, úpravách či konzervaci a zpřístupnění návštěvníkům," řekl hejtman Martin Netolický, který chce v této věci jednat se starosty obcí, na jejichž území se objekty nachází.

Starosta Novák informoval hejtmana o dalších obecních projektech, na které v letošním roce obec pořádala o krajskou dotaci. „Jedná se o rozvojové aktivity v rámci našeho sportovního areálu, kde máme připravený projekt na oplocení. K tomu navíc realizujeme úpravu občerstvení v areálu, kde jsme zažádali o prostředky v rámci dotace na podporu problémových mikroregionů," řekl Richard Novák.

Ten hejtmana informoval také o tom, že nejdříve ve druhé polovině roku by měla začít stavba nového obecního obchodu v těsné blízkosti obecního úřadu.

Autor: Mgr. Dominik Barták / Pardubický kraj
Zdroj a foto: Pardubický kraj