Kraj by mohl s Lanškrounem spolupracovat na stavbě sportovní haly

Orlickoústecko – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil ve čtvrtek ráno Lanškroun, kde se starostou Radimem Vetchým a místostarostou Milošem Smolou jednal o investičních plánech města a aktivitách Pardubického kraje v širším okruhu Lanškrounska. Jednou z připravovaných investic města je nová sportovní hala. S jejím budováním by mohl pomoci kraj s tím, že by mohla sloužit také pro studenty krajské střední zemědělské školy.

„U naší zemědělské školy dlouhodobě přemýšlíme o vybudování sportovní haly, která by pokryla požadavky nejen školy, ale mohla by být využívána také veřejností. Město však má připravený projekt na vlastní sportovní halu, a tak v tuto chvíli budeme chtít pracovat s možností spojení obou záměrů do jednoho, a to včetně možnosti sdíleného financování. Ve spolupráci s městem bychom mohli podpořit stavbu jedné sportovní haly, která by v dopoledních hodinách sloužila studentům zemědělské školy," uvedl hejtman Martin Netolický.

Toho vedení města seznámilo také s plánem na vybudování koupacího biotopu umístěného v lokalitě koupaliště u Dlouhého rybníka či o přípravě dvou rozvojových lokalit pro stavbu rodinných domů.

Řeč byla také o investicích do krajských silnic. "V roce 2020 jsme dokončili náročnou modernizaci jedenáct kilometrů dlouhého úseku silnice II/315 z Lanškrouna do Skuhrova za 150 milionů korun a následně jsme pokračovali navazujícím úsekem ze Skuhrova až do Ústí nad Orlicí v délce šesti kilometrů za částku přesahující 100 milionů korun. Oba projekty byly podpořené z Integrovaného regionálního operačního programu," připomněl hejtman Martin Netolický. V plánu je také kompletní oprava Lidické ulice. „Původně jsme plánovali pouze obnovu živičného krytu vozovky, avšak z hlediska podloží se ukázalo, že se bude muset jednat o rozsáhlejší rekonstrukci. S městem jsme se domluvili, že společně s našimi pracemi by město realizovalo chodníky a veřejné osvětlení. V návaznosti na dostupné zdroje by práce mohly být zahájeny v příštím roce," řekl hejtman Netolický.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj