Kraj bude stavět domek pro dětský domov v Poličce…

Svitavsko – Také v Dětském domově v Poličce pokračuje proces transformace péče o ohrožené děti. Personál spolu s dětmi brzo definitivně opustí budovu bývalého sirotčince a přestěhuje se do jednotlivých bytů a domů. Pardubický kraj nyní projednal investiční záměr výstavby rodinného domu s bytovou jednotkou 5+kk a administrativním zázemím na pozemku v Poličce, blízko k centru města.

„Po vstřícném jednání s vedením města jsme se dohodli na tom, že si některé byty v Poličce pro naše potřeby pronajmeme a jeden domek postavíme. Stávající budovu Dětského domova má město v plánu následně zbourat a na jeho místě postavit byty, kterých je v tuto chvíli nedostatek,“ informoval hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Transformační proces v Poličce započal přestěhováním první skupiny dětí do bytu v Pomezí. Potom jsme ve spolupráci s městem získali další byt do pronájmu. Počet dětí v jedné rodinné skupině se obecně pohybuje mezi čtyřmi až osmi, ovšem s ohledem na potřeby dětí bychom se chtěli pohybovat spíše na spodní hranici. V současné době je v hlavní budově už jenom 6 dětí a vedení domova,“uvedl Pavel Šotola.

Pardubický kraj chce stavět na svém pozemku v lokalitě Bezručova, kde právě probíhá bytová výstavba. „Rodinný domek bude mít dvě podlaží se samostatnými vchody. Dole bude bytová jednotka s pobytovou částí a čtyřmi pokoji, koupelnou a WC, v patře pak zázemí pro zaměstnance. V objektu je navržen také prostor pro ukládání kol a terasa. Předpokládané náklady se před výběrovým řízením pohybují kolem 11 milionů korun,“ upřesnil 1. náměstek pro investice a majetek Roman Línek.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •