Kraj aktualizuje Cyklokoncepci…

KRAJ – Pardubický kraj zve v těchto dnech na setkání představitele obcí, svazků obcí a MAS Pardubického kraje, aby společně aktualizovali dokument Koncepce rozvoje cyklo a in-line turistiky Pardubického kraje (Cyklokoncepce). Tento strategický dokument byl schválen Zastupitelstvem kraje v roce 2016 na pětileté období. Od té doby se ale řada věcí změnila a je potřeba je vzít v potaz a reagovat na ně.

„Cyklokoncepce je důležitou součástí cestovní ruchu, ale také volnočasových aktivit a sportovního vyžití obyvatel našeho kraje,“ říká krajský radní René Živný a pokračuje: „Chceme třeba zjistit, které plánované cyklostezky a bike resorty byly od roku 2016 postaveny, případně zda jsou v realizaci, které aktivity se ještě neuskutečnily, které aktivity se nově plánují a v jakém stavu je budování sítě dálkových cyklotras. Na to následně můžeme reagovat i nabídkou dotací pro projektovou dokumentaci a podobně.“

Zástupci obcí a svazků dostávají tabulky se seznamem cyklostezek a bike resortů z Pardubicka a mapu s jejich zákresem. K tomu dopisují, co je hotové, co je dalšího v plánu anebo z čeho sešlo. Následné vyhodnocení provede pro Pardubický kraj společnost Partnerství.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •