Kradené kolo za tisíce měl muž jen pár minut…

Pardubice – Jsou momenty, na které věří každý policista. Zatímco nositelé kněžského stejnokroje věří na Svatou trojici ve složení Otec, Syn a Duch svatý, uniformovaní příslušní zase vsází na shodu v jiné trojici a tou je: pachatel, kradená věc a přiznání.

Jsou chvíle, kdy strážníci zpozorní. Právě taková nastala i v sobotu, kdy si naše výjezdová hlídka v centru města všimla muže, který se léta chová tak, jako by pro něj sedmé přikázání „Nepokradeš“ vůbec neexistovalo.  Že se může schylovat k hříchu, strážníci vytušili z mužova chování. Prohlížel totiž vše, na co se podíval okolo sebe. Nicméně trestné jsou až vykonané skutky a hlídka pokračovala ve své činnosti a jízdě dál. Svého oblíbeného hříšníka však strážníci zahlédli o několik minut později. A tentokrát už na značkovém dámském kole, které při prvním spatření prokazatelně neměl.

Toto zázračné zjevení dopravního prostředku se hlídka vzhledem k letitým zkušenostem s tímto jedincem rozhodla prověřit a vydala se za podezřelým. Hlídkové vozidlo začalo zrychlovat a přímou úměrou k tomu náhle začal zrychlovat i onen muž. Na konci své pouti již pelášil, jako čert pokropený svěcenou vodou a s exorcisty v patách.

Poslední spásu hledal v panelovém domě. Tím sice získal drobný náskok, při kterém za sebou zanechal i kradené kolo, ale spásu hledal v úkrytu marně. Po chvilkovém nahánění po domě sám přišel ke křížku, sešel k policistům a oznámil, že se hodlá napravit a ke všemu špatnému přiznat. Tím uzavřel naši oblíbenou trojici – Podezřelý – Kradená věc – Přiznání a vzápětí byl předán přítomným policistům ke zpovědi a k vykonání pozemské spravedlnosti.

A poučení jako bonus na závěr? Věděli jste, že svatý Mikuláš je též patronem pro návrat kradených věcí jejich právoplatnému majiteli? Tak i tento svatý mohl mít ten den radost, když se kolo vrátilo, kam patří.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •