Kradené kolo našli strážníci do hodiny

Pardubice – I se zlodějem a do hodiny. Tak rychle vypátrali pardubičtí strážníci zloděje, který v centru města ukradl jízdní kolo. Často zde připomínáme majitelům kol, kteří o svůj dopravní prostředek přišli, že důležité je krádež oznámit. A nyní máme skvělý příklad toho, proč se to vyplatí.

V pátek odpoledne se na služebnu městské policie dostavila žena, která místo svého kola na Masarykově náměstí našla už jen přestřižený zámek. Strážníci ženu poučili, že oznámit krádež je třeba především na Policii ČR, ale hlídka vybavená popisem kola už byla v terénu a začaly se dít věci. Ani ne hodinu od přijatého oznámení se kolo nápadně podobající se tomu odcizenému podařilo strážníkům zahlédnout. U hlavního nádraží se jej držel 26letý muž. Ten ani nezapíral, že kolo před chvílí ukradl a rovnou se drze přiznal. Strážníci mu vzápětí uložili odpovídající pokutu a pochopitelně sebrali kradené kolo. To si zpět převzala šťastná majitelka.

A my znovu připomínáme: jestliže jste právě přišli o jízdní kolo, neodkládejte oznámení krádeže na někdy jindy. 

Opilá žena zkoušela dělat ostrahu, bezdomovci zase otloukali sanitku

Některá zjištění jsou překvapivá. V seriálu Nemocnice na kraji města se alkoholu věnoval syn primáře Sovy Karel. V Pardubicích na poliklinice v centru města se alkoholu na pracovišti popasovala žena z ostrahy. A to způsobem, že veškerý alkohol v dosahu zlikvidovala vlastními silami. Bohužel tento alkohol způsobil v jejím případě zásadní gravitační poruchu, která se projevila tak, že se jí zem přiblížila příliš rychle k obličeji. Kde také jinde přijít k úrazu, než ve zdravotnickém zařízení. Vzhledem k tomu, že alkoholickou poruchu bylo možno detekovat i bez měřicího přístroje, přivolali svědci strážníky. Ti s přístrojem alkoholickou poruchu ostrahy určili na hodnotu 3,35 promile v dechu a předali případ záchranné službě. Zároveň také informovali majitele příslušné bezpečností agentury, že dotyčná žena z ulice je strážníkům velmi známá náklonností k alkoholu a že na zbytek směny bude patrně třeba sehnat jiného zaměstnance.

Další případ, kdy se zdravotníci museli za asistence uniforem potýkat s alkoholem, se odehrál na hlavním nádraží. Posádka záchranné služby se zde pokoušela ošetřit jednoho zraněného bezdomovce. Tuto bohulibou činnost ale narušovala parta jeho stejně opilých kumpánů tím, že po záchranářích i ostatních lidech pokřikují hrozby i vulgarity a sem tam udeří i do sanitního vozu. Na místo zamířila hlídka strážníků i státní policie a tuhle sešlost rozpustili a zajistili zdravotníkům klid na jejich nelehkou práci. 

Dětské dopravní hřiště čeká uzavírka

Upozorňujeme příznivce Dětského dopravního hřiště na Dukle, že dne 4. srpna bude hřiště minimálně do 14:00 hodin uzavřeno z technických důvodů. Vstup pro veřejnost proto nebude možný. Děkujeme za pochopení.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice