Koupaliště Cihelna se v létě otevře ve zkušebním provozu

Pardubice – Po dvou letech se na začátku července otevře oblíbené pardubické koupaliště Cihelna. To dva roky procházelo nevyhnutelnou a rozsáhlou rekonstrukcí, která zahrnovala kompletní obměnu technického zázemí, opravu bazénů či výměnu dlažeb a obkladů schodiště u tribuny a chodeb sociálního zázemí.

„Jsme rádi, že se s rekonstrukcí daří pokračovat tak, abychom od začátku července mohli uvést koupaliště do provozu a umožnili tím Pardubákům návrat do oblíbeného areálu. Musíme ale zmínit, že se bude jednat o zkušební provoz. V něm koupaliště stráví celou sezonu a v září se do areálu vrátí firma Agrostav, aby dokončila zbylé práce tak, aby bylo koupaliště pro sezonu 2025 kompletně připravené," uvedl primátor města Jan Nadrchal.

„Během kontrolního dne už byly všechny bazény napuštěny vodou, probíhala v nich zkouška nepropustnosti dna nebo kontrola funkčnosti trysek. Ve všech bazénech také proběhla zkouška dávkování chemie," přiblížil aktuální stav náměstek primátora zodpovědný za majetek a investice, Jan Hrabal, který se společně s primátorem účastnil jednoho z posledních kontrolních dní. „V areálu také dochází k dokončování dořezávání zámkové dlažby, na tribuně se pokládají nové rošty včetně schodů. Pod tribunou jsou nové skříňky a převlékárna," pokračoval Hrabal s tím, že v nejbližších dnech dojde k instalaci skokanských můstků a prkna.

Současně dochází k leštění tobogánů a Služby města Pardubic pokračují v regeneraci zelených ploch a ořezávání stromů. Celkové náklady na rekonstrukci koupaliště Cihelna dle smlouvy, včetně čtyř uzavřených dodatků, činí necelých 128 milionů korun bez DPH.

Na modernizaci koupaliště pracuje stavební firma od prosince 2022. Za úkol měla modernizovat bazény a okruhy kolem tribuny a ochozy nebo technologické zázemí. Opravovala také sprchy, převlékárny a sociální zařízení, rekonstrukcí prošel také odbavovací systém.

Bazény mají místo fólie nerezový plech s vyztuženou membránou, okraje jsou obložené novými obklady. Firma měnila také žebříky, skokanská prkna nebo oplocení čisté zóny. Tobogány a skluzavky zůstaly původní, jsou naleštěné a jejich ocelové konstrukce natřené.

Do zkušebního provozu půjde už koupaliště s novým provozovatelem, kterým je nově PAP Pardubice o. p. s., jež vede pardubické Aquacentrum. O této změně rozhodli městští radní už v únoru letošního roku. „Vedení PAPu je velmi nápomocné tomu, aby se podařilo koupaliště na začátku července otevřít, od února jsou jeho zástupci denně na stavbě, aby už při letošním zkušebním provozu si mohli návštěvníci naplno užít otevřené koupaliště," uzavřel Hrabal.

Autor: Kristýna Vlasáková
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubice