Koronavirus a Městská policie Pardubice: 10 strážníků v izolaci…

Pardubice – Celkem 10 strážníků městské policie Pardubice muselo být od 12. března staženo ze služby, kvůli kontaktu s osobami podezřelými z nákazy. Žádný ze strážníků nebyl doposud nakažen koronavirem. V 8 případech šlo pouze o preventivní stažení ze služby z důvodu opatrnosti, ve 2 byla nařízena karanténa.

Poslední takový případ se odehrál včera a bohužel se týká hned 4 čtyř strážníků. Ti přijeli na žádost ostrahy obchodního domu na pomoc s těžce opilou ženou bez domova, která odmítala opustit toaletu. S ženou ani jejím přítelem na místě nebylo lehké pořízení. Dechová zkouška ukázala 2,83 promile alkoholu a byla převezena na záchytnou stanici. Tam jí ale byla naměřena zvýšená teplota. Následoval proto převoz na infekční oddělení Pardubické nemocnice záchrannou službou. Všichni čtyři strážníci, kteří se ženou přišli do kontaktu, jsou nyní staženi ze služby a čekají na výsledky testů podezřelé 30leté ženy.

Není to tento měsíc bohužel první případ. Dva strážníci jsou již druhý týden v karanténě poté, co se dostali do kontaktu s osobou bez domova, u kterého byla potvrzena pozitivní nákaza koronavirem. Oba strážníci jsou bez příznaků nemoci.

V každém takovém případě takové setkání znamená pro městskou policii: stažení strážníků z výkonu služby a preventivní domácí izolaci. Dále dezinfekci celého pracoviště, uniforem, výstroje i vozidel. Opatření ve výkonu služby

Ještě před vypuknutím krize v plné síle jsme krátce reagovali na uzavření škol a školek s tím, že hlídání dětí strážníkům zajistilo tiskové oddělení. S rozšiřujícími se zákazy ale toto přechodné řešení skončilo.

Zásadní pro nás byl přechod na „nouzový režim“ – strážníci v přímém výkonu služby jsou nyní rozdělení do čtyř směn. V přímém výkonu jsou nyní stálé dvojice tak, aby se minimálně potkávali s ostatními kolegy. S tím souvisí i rozdílné začátky a konce směn pro každou dvojici, kdy každá slouží dvanáctihodinové směny. Dále až na výjimky skončily pěší hlídky, uzavřeno je přestupkové oddělení a zrušené jsou i úřední hodiny na jednotlivých obvodech.  

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •